Reklama

Mateusz Morawiecki: Wierzę, że przejdziemy pandemię zwycięsko, ale musimy się zmobilizować

"Wierzę, że przejdziemy pandemię zwycięsko, ale musimy się zmobilizować i przestrzegać obostrzeń" - podkreślił premier Mateusz Morawiecki w liście skierowanym do uczestników 2. Kongresu "Zdrowie Polaków", odbywającego się w Warszawie.

"Zdrowie jest naszą wspólną troską" - podkreślił premier w liście odczytanym podczas inauguracji Kongresu. "Potrzebna jest nam solidarna współpraca wszystkich pokoleń i specjalistów różnych dziedzin, aby kształtować postawy prozdrowotne, promować odpowiedzialność za siebie i współobywateli" - dodał.

Premier nawiązał też do trwającej pandemii koronawirusa. "Stoimy w obliczu pandemii. Wierzę, że przejdziemy ją zwycięsko, ale musimy się zmobilizować i przestrzegać obostrzeń" - podkreślił.

Zapewnił, że rząd nieustanie monitoruje zagrożenia i codziennie stara się dostosować strategię walki z wirusem SARS-CoV-2, tak aby "jak najskuteczniej odpowiadała na potrzeby obecnej sytuacji i chroniła Polaków".

Reklama

Jak podkreślił, rządowa strategia ma trzy główne cele: "bezpieczeństwo i wsparcie seniorów", odpowiedni dostęp do leczenia dla pacjentów z COVID-19 oraz podejmowanie działań, tak aby miały one jak najmniejszy wpływ na gospodarkę i życie codzienne Polaków.

Morawiecki zapewnił, że rząd w obliczu pandemii nie zapomina o pozostałych dziedzinach opieki medycznej. "Chcemy jak najwcześniej wykrywać choroby i zapobiegać ich rozwojowi" - zdeklarował.

Dodał, że powołany przez rząd PiS Fundusz Medyczny ma stanowić "okno do realizacji wielu procedur w obszarze schorzeń onkologicznych i rzadkich". Ma on też służyć budowaniu kompetencji polskich lekarzy i umożliwić im pracę na najnowocześniejszym sprzęcie z zastosowaniem najnowszych procedur - zaznaczył. 

"Jestem przekonany, że przyczyni się on do poprawy bezpieczeństwa Polaków i wydolnością polskiego systemu ochrony zdrowia" - zapewnił premier. 

PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy