Reklama

Reklama

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki wykonał test na koronawirusa

"Marszałek Senatu Tomasz Grodzki wykonał test na koronawirusa, jego wynik jest ujemny" - poinformowała w środę wieczorem (5 sierpnia) wicedyrektor Centrum Informacyjnego Senatu (CIS) Anna Godzwon. Potwierdziła, że Grodzki będzie uczestniczył w czwartkowym Zgromadzeniu Narodowym.

"Pan marszałek, tak jak zapowiadał, zrobił dzisiaj test, jego wynik jest ujemny" - poinformowała Anna Godzwon. Zaznaczyła, że Tomasz Grodzki zapłacił za badania sam i nie zamierza zwracać się o refundację z Senatu.

Wicedyrektor CIS potwierdziła, że marszałek Senatu weźmie udział w czwartkowych obradach Zgromadzenia Narodowego, poświęconych zaprzysiężeniu na drugą kadencję prezydenta Andrzeja Dudy.

Czekają na wyniki kilkunastu senatorów

Godzwon przypomniała ponadto, że w środę badania na obecność SARS-CoV-2 wykonali także inni senatorowie. 

"Czekamy na wyniki testów tych kilkunastu senatorów, którzy robili dzisiaj badania. Powinny być do północy" - dodała Godzwon.

Reklama

Koronawirus w Senacie

W ostatnią sobotę o zakażeniu koronawirusem poinformował senator Koalicji Polskiej-PSL Jan Filip Libicki, który 30 lipca brał udział w posiedzeniach dwóch senackich komisji: Ustawodawczej oraz Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej. Dwa dni wcześniej Libicki brał też udział w obradach Rady Naczelnej PSL.

W poniedziałek okazało się, że zakażony jest także senator Koalicji Obywatelskiej Artur Dunin oraz prawdopodobnie senator KP-PSL Ryszard Bober, który ma mieć jeszcze powtórzony test na koronawirusa, żeby mieć pewność wyniku.

We wtorek o zakażeniu poinformował poseł Koalicji Polskiej-PSL Dariusz Klimczak.

Zgodnie z informacjami przekazanymi w środę przez resort zdrowia, koronawirusa wykryto u kolejnych 640 osób. W sumie w Polsce odnotowano do tej pory 48,8 tys. przypadków zakażenia. 

Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

66
1
91
149
7
20
95
2
30
54
1
36
61
3
242
4
42
1
29
24
79
13
59
101
2

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy