Reklama

Reklama

Marszałek Senatu poddał się samoizolacji. Uczestniczył w spotkaniu z Piotrem Zgorzelskim

- Marszałek Senatu Tomasz Grodzki poddał się samoizolacji, w środę (7 października) ma mieć przeprowadzony test na koronawirusa - poinformowała w poniedziałek wicedyrektor CIS Anna Godzwon. Samoizolacji poddali się także liderzy Lewicy.

Decyzja o samoizolacji została podjęta w związku z czwartkowym spotkaniem, którego gospodarzem był marszałek Senatu, a w którym uczestniczył także wicemarszałek Sejmu Piotr Zgorzelski (PSL-Kukiz'15). W poniedziałek (5 października) poinformował on, że jest zarażony koronawirusem.

- Marszałek Tomasz Grodzki poddał się samoizolacji. W środę będzie miał przeprowadzony test i do czasu uzyskania wyniku będzie przebywał na samoizolacji, pracując zdalnie - poinformowała  Anna Godzwon. Jak dodała - marszałek odwołał też wszystkie zaplanowane spotkania.

Liderzy Lewicy także poddali się samoizolacji

Wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka (Lewica), która także brała udział w czwartkowym spotkaniu, przyznała, że o zakażeniu Zgorzelskiego koronawirusem dowiedziała się z mediów. Senator przyznała, że odwołała wszystkie swoje spotkania do środy, a w czwartek będzie miała badania.

Reklama

Inny z uczestników spotkania - szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski - odwołał w swój wyjazd do Łodzi i jeszcze w poniedziałek przejdzie badania w warszawskim szpitalu MSWiA.

Samoizolacji poddał się także wicemarszałek Włodzimierz Czarzasty (Lewica). "Dostał też informację, aby poddał się badaniu, co stanie się jeszcze w poniedziałek" - powiedziała rzeczniczka Lewicy Anna Maria Żukowska.

Kolejne testy wśród polityków

Nieoficjalnie wiadomo, że testy postanowili przeprowadzić obecni u marszałka Grodzkiego politycy PO, choć szef Platformy Borys Budka uczestniczył w poniedziałek w Katowicach w konferencji prasowej.

Piotr Zgorzelski, u którego zdiagnozowano koronawirusa, w czwartek 1 października wraz z prezesem PSL Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem oraz wicemarszałkiem Senatu Michałem Kamińskim brał udział w spotkaniu większości senackiej u marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego dotyczącym noweli ustawy o ochronie zwierząt.

Wzięli w nim także udział m.in. posłowie KO Borys Budka, Marcin Kierwiński, wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska i senator Marcin Bosacki z KO, z Lewicy: posłowie Włodzimierz Czarzasty i Krzysztof Gawkowski oraz wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka, a także Krzysztof Kwiatkowski z koła senatorów niezależnych. Zgorzelski wraz z Kosiniakiem-Kamyszem wystąpili też na konferencji prasowej.

W niedzielę Zgorzelski wraz z Radosławem Foglem z PiS, Sławomirem Neumannem z KO, Maciejem Gdulą z Lewicy, Arturem Dziamborem z Konfederacji i doradcą prezydenta Pawłem Sałkiem w porannym programie w Polsat News. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy