Reklama

Reklama

Małopolskie: Planowała handel "domowymi testami na koronawirusa"

39-letnia mieszkanka Trzebini (Małopolskie) planowała handel "testami na koronawirusa". Badanie można było przeprowadzić samodzielnie w domu. Za usiłowanie oszustwa kobiecie może grozić do ośmiu lat pozbawienia wolności.

"Sprawa jest przekazana do prokuratury" - powiedziała w czwartek Iwona Szelichiewicz, rzeczniczka prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Chrzanowie.

Zgodnie z przekazanymi przez nią informacjami, na ofertę sprzedaży testu na COVID-19 natknął się policjant, który przeglądał strony internetowe. Zgodnie z ogłoszeniem, jakie 39-letnia mieszkanka Trzebini zamieściła na Facebooku, test można było przeprowadzić samodzielnie w domu, miał być dostępny od poniedziałku w cenie od 35 do 50 zł. Kobieta oferowała wysyłkę pocztową, w związku z czym prosiła o kontakt za pośrednictwem podanego przez nią numeru telefonu.

Reklama

Policja ustaliła, że 39-latka nie miała możliwości dysponowania takimi testami. Jeśli usłyszy zarzut usiłowania oszustwa, to grozić jej będzie do ośmiu lat pozbawienia wolności.

W czasie walki z koronawirusem policja apeluje o rozwagę i zdrowy rozsądek przy zakupie asortymentu mającego chronić przed chorobą. "Mogą pojawić się osoby, które żerując na ludzkiej obawie przed chorobą, próbują czerpać z korzyści z obecnej sytuacji" - czytamy w komunikacie policji.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy