Reklama

Reklama

Małopolskie: Apel wojewody i marszałka o zgłaszanie się chętnych do pracy w szpitalach

Wojewoda małopolski Łukasz Kmita i marszałek województwa Witold Kozłowski apelują o to, by personel medyczny i wolontariusze posiadający uprawnienia medyczne zgłaszali się do pracy w szpitalach tymczasowych i placówkach najmocniej zaangażowanych w walkę z epidemią.

Jak podkreślili, do skompletowania zespołów medycznych tych placówek potrzebni są: lekarze, pielęgniarki, ratownicy i opiekunowie medyczni, salowe, ale także: pracownicy obsługi technicznej i technicy elektroradiologii.

"Potrzebni są też ludzie 'dobrej woli' - przedstawiciele służb mundurowych, studenci, harcerze i wolontariusze, którzy mają podstawowe kompetencje w zakresie pomocy medycznej. Podzielcie się swoimi doświadczeniami i dołączcie do drużyny #SzpitaledlaMalopolski!" - apelują władze Małopolski.

Cztery szpitale tymczasowe w Krakowie

W Krakowie mają działać cztery szpitale tymczasowe: utworzony już w Centrum Urazowym Medycyny Ratunkowej i Katastrof, w hali EXPO Kraków, w małej hali Tauron Areny i w hali Cracovii przy al. Focha. Kolejna taka placówka ma powstać w Krynicy-Zdroju. W pozostałych szpitalach - w związku z kolejną fazą pandemii -  zwiększana jest liczba tzw. łóżek covidowych.

Reklama

Zgłoszenia chętnych są przyjmowane mailem (należy pisać na adres malopolskieszpitaletymczasowe@muw.pl), telefonicznie (infolinia 12 210 22 19 działająca w godz. od 7.30 do 18) lub za pośrednictwem formularza kontaktowego opublikowanego TUTAJ. Zapowiedziano, że zostanie przygotowana specjalna strona internetowa dedykowana szpitalom tymczasowym.

"Jesteśmy w sytuacji, gdy musimy prosić o więcej"

"Dziękuję za to poświęcenie, którego już tak wiele dowodów mogliśmy poznać. Ale jesteśmy w sytuacji, gdy musimy prosić o więcej" - napisał w apelu wojewoda Łukasz Kmita. "Zapraszamy do współpracy także wolontariuszy, którzy chcą włączyć się w ten wielki małopolski projekt, jakim jest uruchomienie szpitali tymczasowych. To jest czas dla ludzi niebojących się wyzwań i mających jasne cele. Ludzi, dla których dobro drugiego człowieka jest priorytetem" - dodał.

"Chcemy zażegnać zagrożenie, dlatego pragniemy zaprosić każdego z Was do dołączenia do profesjonalnego, oddanego zespołu, który zapewnia opiekę chorym w szpitalach tymczasowych. Od tego zależy zdrowie i życie naszych rodzin, sąsiadów czy kolegów z pracy. Będzie to bardzo odpowiedzialna i ważna misja. Nadszedł ten moment, w którym musimy wspólnie powstrzymać rozprzestrzenianie się zagrożenia. Dlatego proszę Was o wsparcie" - apeluje marszałek Kozłowski.

Sytuacja w regionie

Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych 2 251 mieszkańców woj. małopolskiego. 61 osób w wieku od 34 do 98 lat zmarło - wynika z środowego raportu służb sanitarnych.

Ładowanie...

Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

907
56
2255
51
3361
45
833
22
2070
18
660
14
2308
28
639
10
1417
23
4270
58
1490
36
469
24
899
18
1407
32
1393
25
1033
42

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje