Reklama

Reklama

Małopolska: Biegli zbadają przyczynę śmierci mężczyzny nieprzyjętego do szpitala

W czwartek (12 listopada) prokurator rejonowy w Limanowej Mirosław Kazana poinformował, że Prokuratura powołała biegłych z Zakładu Medycyny Sądowej w Warszawie, którzy zbadają przyczynę śmierci 56-letniego mężczyzny, który w poniedziałek (9 listopada) nie został przyjęty do szpitala w Limanowej z uwagi na brak wyniku testu na obecność koronawirusa.

Mężczyzna został odesłany do domu, ale w drodze powrotnej gorzej się poczuł. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, lecz mimo reanimacji pacjent zmarł.

Działania Prokuratury

Reklama

- Powołaliśmy biegłych z zakresu Medycyny Sądowej w Warszawie celem przeprowadzenia sekcji zwłok, ponieważ ta placówka przeprowadza sekcję osób zmarłych z podejrzeniem koronawirusa. Sekcja zostanie najprawdopodobniej przeprowadzana w piątek  - wyjaśniał prok. Kazana.

Prokurator dodał, że zostały zabezpieczone wszelkie możliwe dowody w tej sprawie. Postępowanie jest prowadzone pod kątem nieudzielenia pomocy i nieumyślnego spowodowania śmierci, za co grozi kara pozbawienia wolności do pięciu lat.

Szpital dysponuje takimi łóżkami

Limanowski szpital dysponuje kilkunastoma łóżkami dla pacjentów, którzy mają objawy COVID-19, ale nie wykonano jeszcze u nich testu w kierunku koronawirusa.

Ładowanie...


Ładowanie...

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy