Reklama

Reklama

Luzowanie obostrzeń na wakacje. Konferencja premiera i ministra zdrowia

- Mamy przed sobą okres wakacyjny. Polacy są zainteresowani np. tym, jakie limity będą w hotelach, jakie będą tam ograniczenia. M.in. nad tym się zastanawiamy - mówił w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski. O godzinie 15:30 premier Mateusz Morawiecki i szef resortu zdrowia przedstawią szczegóły luzowania obostrzeń. Transmisja w Interii.

- Zdajemy sobie sprawę z tego, że te kolejne etapy będą dotyczyły okresu wakacyjnego, który wszyscy już planujemy. Będziemy starali się do końca tego tygodnia przedstawić bardzo konkretne propozycje - mówił wcześniej Niedzielski. 

Rada Medyczna przy premierze rekomenduje jednak zachowanie części restrykcji. - Jako członkowie Rady Medycznej przy premierze konsekwentnie opowiadamy się za utrzymaniem części obostrzeń dla osób niezaszczepionych - powiedział dr Konstanty Szułdrzyński. Dodał, że rekomendacja rady jest jednak tylko jedną z opinii branych pod uwagę przez rząd przy podejmowaniu decyzji.

Reklama

Znoszenie obostrzeń

To kolejny etap znoszenia restrykcji. W niedzielę weszły w życie przepisy łagodzące szereg obostrzeń. Dotyczą zwiększonej liczby uczestników spotkań i imprez, jak np. wesela, czy większej liczby osób w komunikacji miejskiej. 

Otwarte zostały sale zabaw dla dzieci, wróciła możliwość organizowania targów, konferencji i wystaw z zachowaniem reżimu sanitarnego i limitem osób. 


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje