Reklama

Reklama

Luzowanie obostrzeń. Konferencja premiera w czwartek

- W czwartek zostanie przedstawiona informacja na temat zasad bezpieczeństwa epidemicznego, które będą obowiązywały od 1 lutego - poinformował w środę rzecznik rządu Piotr Müller.

W poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk zapowiedział, że w najbliższych dniach zapadną decyzje co do tego, czy obostrzenia, które są obowiązujące do końca stycznia, będą przedłużone, czy będą w jakiś sposób zmodyfikowane.

Od 28 grudnia ub.r., początkowo do 17 stycznia 2021 r., zostały wprowadzone dodatkowe obostrzenia w związku z epidemią - m.in. zamknięcie hoteli, ograniczenie w działaniu galerii handlowych i stoków narciarskich. 

Obostrzenia zostały później przedłużone do 30 stycznia.

Uczniowie wrócili do szkół

W ubiegłym tygodniu, w poniedziałek po feriach zimowych, uczniowie klas I-III szkół podstawowych i szkół specjalnych wrócili do nauki stacjonarnej. Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych, tak jak przed feriami, kontynuują naukę zdalną. Mają zajęcia stacjonarne zawieszone.

Reklama

Szef resortu zdrowia Adam Niedzielski mówił w środę, że nie będzie rekomendował dalszego otwierania szkół. Poinformował, że w drugim tygodniu lutego będą powtórzone badania przesiewowe nauczycieli i po ich zakończeniu pojawią się kolejne rekomendacje resortu w sprawie szkół.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy