Reklama

Reklama

Łukasz Szumowski zakażony koronawirusem

Były minister zdrowia Łukasz Szumowski jest zakażony koronawirusem - potwierdził Polsat News. Wcześniej rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz odmówił odpowiedzi na pytanie o stan zdrowia byłego szefa resortu.

Jako pierwszy o zakażeniu byłego ministra zdrowia poinformował Onet.

Jak podał portal, wśród zakażonych jest także kilku członków rodziny Szumowskiego. Do zakażenia miało dojść w Polsce, a nie podczas wakacyjnego pobytu byłego ministra zdrowia w Hiszpanii.

Wakacje na Wyspach Kanaryjskich

Reklama

Pod koniec sierpnia Łukasz Szumowski, po tym, jak podał się do dymisji z funkcji ministra zdrowia, udał się na wakacje na Wyspy Kanaryjskie. Kontrowersje wzbudziło to, że Hiszpania, do której Wyspy należą, jest jednym z krajów najmocniej dotkniętych przez epidemię koronawirusa.

Pod koniec lipca w "Gościu Wydarzeń" na antenie Polsat News Szumowski mówił, że "jadąc za granicę, trochę ryzykujemy". - Może się zdarzyć, że epidemia gdzieś "wybuchnie" i będziemy "zamykali powroty". Takie jest ryzyko wyjazdów w czasie pandemii - przekonywał.

Odpowiedź rzecznika MZ

O zakażenie byłego ministra zdrowia pytany był podczas poniedziałkowej konferencji rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. 

Przedstawiciel resortu nie potwierdził jednak medialnych doniesień, powołując się na to, że "Szumowski jest osobą prywatną". - Proszę kierować do niego pytania - powiedział dziennikarzom. 

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne