Reklama

Reklama

Łukasz Szumowski w szpitalu. Ma koronawirusa

Były minister zdrowia Łukasz Szumowski trafił z koronawirusem do szpitala. Polsatnews.pl potwierdził, że były szef resortu zdrowia leży pod tlenem, ale oddycha samodzielnie.

Według dwóch źródeł wp.pl Łukasz Szumowski przebywa w Centralnym Szpitalu Klinicznym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie. Ma mieć "widoczne objawy". 

Chorzy mają być także członkowie jego najbliższej rodziny, m.in. żona Szumowskiego.

- Nie kontaktuję się z mediami, potrzebuję trochę odpoczynku - powiedział WP Łukasz Szumowski pytany o to, czy potwierdza, że jest w szpitalu.

Wieczorem polsatnews.pl potwierdził informację o hospitalizacji Szumowskiego u wiceministra zdrowia Waldemara Kraski. Polsatnews.pl dowiedział się również, że były minister jest pod tlenem, ale oddycha samodzielnie.   

Reklama

Jak nieoficjalnie ustalił "Super Express", były minister zmaga się z takimi objawami jak kaszel i gorączka 38 stopni Celsjusza, jednak nie stracił węchu i smaku. 

"Poprzedni wynik prawdopodobnie był fałszywie dodatni"

Później Łukasz Szumowski przyznał w rozmowie money.pl: - Poprzedni wynik, sprzed kilkunastu dni, prawdopodobnie był (...) fałszywie dodatni, co czasem, przy tak czułej metodzie, się zdarza.

Po raz pierwszy informacja o tym, że były minister zdrowia jest zakażony koronawirusem pojawiła się 28 września. Tymczasem dzień później Szumowski został zauważony, jak wracał z zakupów. - Miałem COVID-19, ale jestem już zdrowy - powiedział wówczas "Super Expresowi". Gazeta ta donosiła, że 29 września skończył się okres izolacji byłego ministra.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy