Reklama

Reklama

Łukasz Szumowski o przepustowości laboratoriów wykonujących testy na koronawirusa

Przepustowość laboratoriów prowadzących badania na koronawirusa to w tej chwili co najmniej 3 tys. próbek na dobę. Wykonywanych jest teraz średnio 1200, 1500 - powiedział w czwartek minister zdrowia Łukasz Szumowski. Przypomniał także na antenie radiowej "Trójki", kiedy trzeba wykonać test na obecność koronawirusa.

Minister podał na antenie "Trójki", że do laboratoriów przekazano dotąd ok. 50 tys. testów, które zostały rozdystrybuowane w całej Polsce.

"Przepustowość laboratoriów w tej chwili to jest 3 tys. na dobę, co najmniej. (...) Wykonywanych jest średnio 1200, 1500" - powiedział minister.

Laboratorium NIZP-PZH w Warszawie zawiesiło w środę działanie, po tym, jak u pracownika jednego z zakładów naukowych, niezaangażowanego w proces diagnostyki COVID-19, potwierdzono koronawirusa.

MZ zapewnia, że nie wpłynie to na szybkość i skuteczności badań w kierunku koronawirusa. W kraju badania takie prowadzi ponad 20 laboratoriów.

Reklama

Minister zdrowia Łukasz Szumowski przypomniał także na antenie radiowej "Trójki" kiedy trzeba wykonać test na obecność koronawirusa. "Pamiętajmy, że test ma sens, kiedy mija siódmy dzień od kontaktu z zakażonym" - powiedział.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy