Reklama

Reklama

Lubelskie: Ognisko koronawirusa w parafii

W parafii w Pliszczynie pod Lublinem wykryto ognisko koronawirusa. Kościół jest zamknięty, nie odbywają się w nim nabożeństwa. Osoby, które od niedzieli (17 maja) przyjmowały komunię św., mogą kontaktować się z sanepidem - zaapelował proboszcz.

"W połowie maja pojawiło się ognisko koronawirusa w naszej parafii, zwłaszcza we wspólnocie Księży Sercanów" - poinformował w komunikacie na stronie internetowej parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Pliszczynie jej proboszcz ks. Tadeusz Michałek.

"Osoby, które od niedzieli, 17 maja, przyjmowały komunię świętą (także z rąk szafarza świeckiego) mogą ewentualnie powiadomić o tym fakcie sanepid i zasięgnąć dalszych rad" - zaznaczył proboszcz.

W Pliszczynie mieści się dom zakonny księży sercanów. Jak podał proboszcz, duszpasterze są objęci kwarantanną, a u dwóch księży badania dotychczas wykazały zakażenie koronawirusem.

Reklama

Mszy nie będzie

Ks. Michałek poinformował też, że zgodnie z zaleceniami sanepidu kościół ma być zamknięty. "Wobec tego, aż do soboty włącznie nie będzie w kościele żadnych nabożeństw, ani mszy św. Wszystkie zamówione intencje księża będą sprawować prywatnie w kaplicy domu zakonnego" - napisał proboszcz.

O tym, czy będą sprawowane msze św. w najbliższą niedzielę i w pierwszym tygodniu czerwca ks. Michałek ma poinformować w sobotę. Dodał, że uroczystość udzielenia sakramentu bierzmowania została przeniesiona na 21 września.

"Parafian proszę o szczególną ostrożność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i dystansu. (...) Zachowajmy spokój, módlmy się za siebie nawzajem i ufajmy w Bożą Opatrzność i opiekę Matki Najświętszej" - zaapelował.

Wojewoda: Nie potwierdzam, nie zaprzeczam

Wojewoda lubelski Lech Sprawka powiedział w czwartek na konferencji prasowej, że w powiecie lubelskim wystąpiło ognisko zakażenia koronawirusem, które może się rozwijać. Nie chciał potwierdzić, że chodzi o parafię w Pliszczynie. "Nie zaprzeczam ani nie potwierdzam" - powiedział.

Jego zdaniem najbliższe dni pokażą, czy to ognisko będzie się rozwijać. "Osoby, u których potwierdziły się zakażenia, miały liczne kontakty, stąd też trzeba się liczyć z tym, że ten krąg z tego ogniska w powiecie lubelskim może się rozszerzyć" - powiedział Sprawka.

W środę Lubelski Urząd Wojewódzki informował o 22 przypadkach nowych zakażeń koronawirusem w woj. lubelskim, z czego siedem dotyczyło osób z powiatu lubelskiego. W czwartek (28 maja) odnotowano 16 nowych przypadków zakażenia, w tym jednej osoby z powiatu lubelskiego.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy