Reklama

Reklama

Lubelskie: Czterech nastolatków dostało mandaty za łowienie ryb

Lubelska policja ukarała mandatami czterech dziewiętnastolatków ze Świdnika (woj. lubelskie) za wspólne łowienie ryb - poinformowała we wtorek policja. Młodzi mężczyźni nie tylko złamali zasady izolacji, ale nie posiadali też kart wędkarskich i pozwolenia na połów w tym miejscu.

O grupie osób wędkujących nielegalnie nad stawem w Mełgwi policja została zawiadomiona w sobotę wieczorem. 

"Skierowany na miejsce patrol zastał czterech młodych mężczyzn ze sprzętem do wędkowania i kilkoma złowionymi rybami" - poinformował Paweł Leśny z Komendy Powiatowej Policji w Świdniku.

Policjanci ustalili też, że żaden z mężczyzn nie ma karty wędkarskiej ani wymaganego na tym zbiorniku wodnym pozwolenia na połów.

Leśny poinformował, że za nieprzestrzeganie obowiązujących w trakcie epidemii ograniczeń dotyczących gromadzenia się, każdy z mężczyzn ukarany został mandatem karnym.

Reklama

"Dodatkowo odpowiadać oni będą za połów ryb bez karty wędkarskiej i wymaganego zezwolenia, co stanowi wykroczenie zagrożone karą grzywny lub nagany" - zaznaczył policjant.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy