Reklama

Reklama

Loty z Wielkiej Brytanii do Polski zostają zawieszone

Ze względów bezpieczeństwa loty z Wielkiej Brytanii do Polski zostaną zawieszone od północy z poniedziałku na wtorek. Decyzja związana jest z pojawieniem się nowej odmiany koronawirusa - przekazał rzecznik rządu Piotr Müller.

Z kolei minister zdrowia Adam Niedzielski przekazał, że wydał dyspozycje Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu, by od poniedziałku wykonywać testy każdej zgłaszającej się osobie, która w ostatnim czasie podróżowała do Polski z Wielkiej Brytanii. "Proszę kontaktować się z lokalnym sanepidem" - napisał szef resoru zdrowia na Twitterze.

Wcześniej rzecznik rządu informował, że sprawą zajmie się w poniedziałek o godz. 10 rządowy zespół kryzysowy. O decyzji poinformowano jednak wcześniej, w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Reklama

Polska jest kolejnym krajem Unii Europejskiej po Holandii, Belgii, Włoszech, Austrii, Niemczech, Francji i Szwecji, które wprowadziły lub zapowiedziały wprowadzanie ograniczeń w ruchu pasażerskim z Wielką Brytanią.

Tymczasem niemiecka prezydencja w związku z nowa odmianą koronawirusa zwołała na poniedziałek pilne spotkanie państw Unii Europejskiej.

Zobacz: "Wymknęło się spod kontroli". Pilna narada państw UE

O wykryciu w Wielkiej Brytanii nowego wariantu wirusa SARS-CoV-2 poinformował 14 grudnia brytyjski minister zdrowia Matt Hancock. Przekazał wówczas, że odnotowano ponad 6 tys. zakażeń nową odmianą, głównie w południowej i południowo-wschodniej Anglii. Hancock dodał, że nowy wariant rozprzestrzenia się szybciej niż znana dotychczas odmiana, ale nie wydaje się, by powodował poważniejszy przebieg choroby i nie miał zareagować na opracowane już szczepionki przeciwko Covid-19.

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), oprócz zakażeń w Wielkiej Brytanii, dziewięć infekcji nowym wariantem koronawirusa potwierdzono w Danii, a pojedyncze przypadki również w Holandii i Australii. Włoski resort zdrowia przekazał, że nowa mutacja dotarła także do Italii.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy