Reklama

Reklama

Loteria szczepionkowa. Rejestracja i jak sprawdzić nagrodę?

Loteria szczepionkowa trwa od 1 lipca. W środę 14 lipca po raz pierwszy zostały rozlosowane nagrody tygodniowe w Loterii Narodowego Programu Szczepień. Do wygrania było pięć nagród po 50 tys. zł oraz 60 hulajnóg elektrycznych. Poniżej informujemy, jak można sprawdzić, czy udało się wam wygrać jedną z nagród oraz przypominamy, kto i jak może się zarejestrować, by wziąć udział w loterii szczepionkowej.

W loterii szczepionkowej można wygrać cztery rodzaje nagród. O tym, że jest się zwycięzcą któregoś z losowań można dowiedzieć się na dwa sposoby - w zależności od wartości nagrody.

Loteria szczepionkowa. Nagrody natychmiastowe

W przypadku nagród natychmiastowych o wartości 500 zł i 200 zł informacje o wygranej przychodzą SMS-em wysłanym przez Totalizator Sportowy. Następnie przychodzi SMS z PKO Banku Polskiego (nazwa nadawcy: PKO BP) zawierający kod awizo, kwotę wypłaty i termin ważności kodu.

W SMS-ie z PKO BP najważniejszy dla gracza jest kod awizo. Wystarczy go wpisać w bankomacie PKO Banku Polskiego i postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlonymi na ekranie bankomatu.

Reklama

Wygraną można odebrać także w każdej placówce banku.

Wygrane o większej wartości

Sytuacja jest inna w przypadku nagród o większej wartości, czyli wygranych tygodniowych, miesięcznych i finałowych. Wtedy to Totalizator Sportowy w ciągu dwóch dni licząc od dnia następnego po losowaniu przekaże informacje telefonicznie.

Wyniki losowań są publikowane także na stronie loterii: www.gov.pl/szczepimysie/loteria

Jak wziąć udział w loterii?

Udział w loterii szczepionkowej mogą wziąć wszystkie osoby pełnoletnie, które dokonały kompletnej procedury zaszczepienia przeciwko COVID-19 i zarejestrują się w loterii do 30 września 2021 r.

Jak się zapisać? Można to zrobić dzwoniąc na bezpłatną infolinię 989 oraz przez stronę internetową pacjent.gov.pl na swoim IKP.

Czytaj też:

Wariant Delta: Jak się przed nim chronić? Siedem wskazówek od ekspertów

Dla Polski zaczyna się klimatyczny maraton

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje