Reklama

Reklama

Loteria dla zaszczepionych. Co jest do wygrania?

Milion złotych i inne nagrody finansowe, 720 hulajnóg elektrycznych, najnowsze hybrydowe toyoty - to tylko niektóre z "fantów", jakie będzie można wygrać w loterii Narodowego Programu Szczepień.

Jak poinformował w ubiegłym tygodniu szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. programu szczepień Michał Dworczyk, loteria wystartuje 1 lipca i będzie realizowana przez Totalizator Sportowy przy wsparciu spółek Skarbu Państwa. Potrwa trzy miesiące.

Będą mogły wziąć w niej udział osoby, które od początku rozpoczęcia Narodowego Programu Szczepień przyjęły dwie dawki preparatu przeciw COVID-19. Zaszczepieni pierwszą dawką prawdopodobnie również będą mogli dołączyć do loterii, jednak ostateczna decyzja w tej sprawie jeszcze nie zapadła.

Jak wziąć udział w loterii?

"Fakt" poznał szczegóły - wciąż dopracowywanych zasad - zabawy.

Reklama

Zaszczepieni będą mogli zadeklarować chęć uczestnictwa w losowaniu na dwa sposoby - poprzez internetowe konto pacjenta lub infolinię. Ci czekający na zastrzyk będą mogli wyrazić zgodę na udział w konkursie przed jego podaniem.

Każda osoba będzie mieć cztery szansę na wygraną.

Milion złotych i hybrydowa toyota

Co dwutysięczny uczestnik wygrywa 500 zł. Co tydzień będą dwie nagrody po 50 tys. zł, a także 60 hulajnóg elektrycznych (wartych około 1700-2000 zł) i vouchery na paliwo oraz ubezpieczenia. Takich losowań będzie 12.

Z kolei co miesiąc losowane będą dwie nagrody po 100 tys. zł, a także dwa samochody hybrydowe Toyota Corolla Sedan z silnikiem 1,8 122 KM z 2021 r. i vouchery za paliwo oraz ubezpieczenia. Będą trzy takie losowania.

W finale będą to dwie nagrody po milion złotych oraz dwa samochody hybrydowe Toyota C-HR z silnikiem 1,8 122 KM z 2021 r.

Trwają uzgodnienia z resortem finansów dotyczące zwolnienia z podatku nagród loterii szczepionkowej.

Ile szczepień wykonano w Polsce?

W Polsce wykonano łącznie 21 326 996 szczepień. Ostatniej doby zastrzyk przyjęło 132 785 chętnych. W pełni zaszczepionych jest 7 777 048.

Ładowanie...


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy