Reklama

Reklama

LOT: Na początku czerwca ogłosimy, dokąd będziemy latać

"Na początku czerwca ogłosimy, gdzie będziemy latać po 15 czerwca" - powiedział wiceprezes PLL LOT Michał Fijoł. Narodowy przewoźnik od poniedziałku (1 czerwca) wznawia połączenia krajowe, na razie do ośmiu miast. Pierwszym rejsem będzie lot z Warszawy do Szczecina.

Zgodnie z decyzją rządu, od poniedziałku nastąpi przywracanie połączeń lotniczych pasażerskich, ruszą loty krajowe.

Osiem lotnisk

PLL LOT w poniedziałek ok. godz. 7 rano wznowi swoje krajowe połączenia, realizując rejs z Warszawy do Szczecina. 

Na razie pasażerowie LOT będą mogli skorzystać z połączeń krajowych realizowanych na osiem lotnisk. Będą to loty: do trzech razy dziennie na trasie Warszawa-Gdańsk, do dwóch razy dziennie z Warszawy do Krakowa, Poznania, Rzeszowa, Szczecina, Wrocławia i Zielonej Góry oraz raz dziennie z Krakowa do Gdańska.

"Zadbaliśmy o każdy element podróży. Po pierwsze bardzo starannie wybraliśmy porty docelowe. Będziemy latać od 1 czerwca przez pierwsze dwa tygodnie z Warszawy do Gdańska, Szczecina, Poznania, Wrocławia, Krakowa i Rzeszowa. Będziemy także obsługiwać połączenie pomiędzy Gdańskiem a Krakowem. Świadomie na początku nie zdecydowaliśmy się na latanie do Katowic ze względu na to, że było to miejsce o podwyższonym ryzyku epidemicznym. Mamy nadzieję, że to bardzo szybko się zmieni i będziemy mogli przywrócić także nasze rejsy do Katowic" - powiedział wiceprezes ds. handlowych w LOT Michał Fijoł.

Reklama

Dodał, że wszystkie rejsy wylatują w poniedziałek między 7.00 a 7.15. "Pierwszy jest rejs do Szczecina, następny do Krakowa, a potem kolejne do pozostałych miast" - powiedział.

Procedury bezpieczeństwa: Ważne informacje dla pasażerów

Jak przekazał Fijoł, spółka wdrożyła procedury bezpieczeństwa zgodnie z wytycznymi krajowymi i europejskimi.

"Zachęcamy naszych pasażerów do odprawy on-line jeszcze przed przyjazdem na lotnisko. Wszędzie będzie ich obowiązywało utrzymanie dystansu przestrzennego, a także noszenie maseczek od wejścia na terminal, a następnie przez cały czas trwania podróży na pokładzie samolotu" - powiedział.

Wyjaśnił, że na pokładzie samolotu LOT w pierwszych dniach rejsów również będzie stosowany dystans przestrzenny. "Pasażerowie będą siedzieć na pokładzie samolotu na kształt szachownicy - to znaczy, że co drugi fotel będzie zajęty. Ponadto podróżni na swoich fotelach znajdą wodę mineralną oraz słodki poczęstunek - drożdżówkę" - powiedział.

Dodał, że w trakcie rejsu załoga LOT-u będzie wyposażona w maseczki i rękawiczki.

Wiceprezes zapewnił, że samoloty LOT-u są wyposażone w filtry HEPA. "To filtr wysokiej jakości, które usuwają z powietrza bakterie oraz wirusy"- wyjaśnił.

Wiceprezes przekazał, że spółka z dnia na dzień obserwuje coraz większe zainteresowanie rejsami krajowymi, sprzedaje coraz więcej biletów na te loty.

Nowy rozkład

Fijoł poinformował, że na rejsach krajowych może latać cała flota narodowego przewoźnika w zależności od zapotrzebowania.

"Będą to albo mniejsze typy embraerów, albo flota średniego zasięgu, czyli Boeingi 737, albo też - jeśli będzie duże zapotrzebowanie, to nie wykluczamy, że niektóre trasy będą obsługiwane przez dreamlinery" - powiedział.

Fijoł poinformował, że spółka obserwuje sytuację epidemiczną i na bieżąco dostosowuje ją do planów rozkładowych przewoźnika.

"Pracujemy w taki sposób, aby dwa tygodnie wcześniej przed terminem podróży zakomunikować nowy rozkład. Należy się spodziewać, że na początku czerwca powiemy, gdzie będziemy latać po połowie czerwca" - zapowiedział wiceprezes.

Jak dodał, "przede wszystkim stawiamy na bezpieczeństwo". "Chcemy, aby nasi pasażerowie po raz kolejny przekonali się, że latanie jest najbezpieczniejszym środkiem transportu" - podkreślił.

Siatka połączeń od 1 czerwca obejmuje około 30 lotów każdego dnia, w godzinach uwzględniających zarówno potrzeby klientów biznesowych, jak i ruch turystyczny.

W piątek, 22 maja, w Dzienniku Ustaw zostało opublikowane Rozporządzenie Rady Ministrów z 21 maja 2020 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym. Przedłuża ono okres obowiązywania zakazów w ruchu lotniczym na kolejne 14 dni w odniesieniu do lotów międzynarodowych - do 6 czerwca oraz na kolejne osiem dni w odniesieniu lotów krajowych - do 31 maja. Rozporządzenie weszło w życie z dniem 24 maja 2020 r. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje