Reklama

Reklama

Łódzkie: Z powodu koronawirusa zamknięto urzędy w Sulejowie i Mniszkowie

Po wykryciu zakażenia wirusem SARS-CoV-2 i podejrzeniu infekcji patogenem u pracowników administracji samorządowej zamknięto urząd w Sulejowie i urząd gminy w Mniszkowie (woj. łódzkie). W Mniszkowie - jak podał wójt tej gminy - zachorowało sześciu urzędników. W Sulejowie zakażenie koronawirusem podejrzewa się u jednego pracownika urzędu.

Po podejrzeniu zakażenia koronawirusem jednego z pracowników samorządowych w Sulejowie w powiecie piotrkowskim zamknięto tamtejszy urząd miasta. Na stronie internetowej lokalnej administracji poinformowano, że do piątku (10 lipca) w sulejowskim urzędzie załatwiać będzie można tylko sprawy związane z drugą turą wyborów. Postanowiono tak po konsultacjach z komisarzem wyborczym i szefostwem piotrkowskiego sanepidu.

W całej gminie Sulejów mieszka ok. 16 tys. osób, uprawnionych do głosowania w drugiej turze wyborów prezydenckich jest niewiele ponad 13 tys. mieszkańców.

Reklama

Zakażenia po szkoleniu

Z powodu szkolenia przed pierwszą turą głosowania koronawirusem zaraziło się najprawdopodobniej sześciu urzędników z Mniszkowa i sześciu członków jednej z obwodowych komisji wyborczych działających na terenie gminy. Urząd w Mniszkowie jest nieczynny dla interesantów, zajmuje się wyłącznie wyborami 12 lipca - poinformował wójt Paweł Werłos i dodał, że te 12 osób, pracujących przy organizacji wyborów 28 czerwca, poddano kwarantannie.

"Uzupełniono skład komisji. Wszystko jest na dobrej drodze, zgodnie z kalendarzem wyborczym. Taką mam informację, że wszystko jest zgodne z prawem" - powiedział Werłos.

Na pytanie, czy członkowie komisji obwodowej w Mniszkowie mogli podczas pierwszej tury wyborów zarazić koronawirusem głosujących mieszkańców, Paweł Werłos odpowiedział, że wszystkie osoby z komisji, u których stwierdzono zakażenie SARS-CoV-2, przestrzegały rygorów sanitarnych.

"Wszystkie osoby były w maseczkach, były rękawiczki, były dezynfekcje, nie było kolejek. Mam nadzieję, że to zjawisko nie nastąpiło, aczkolwiek nie jestem w stanie gwarantować" - powiedział w środę PAP wójt Paweł Werłos.

Gmina Mniszków w powiecie opoczyńskim liczy ok. 4700 mieszkańców. Do głosowania w durgiej turze niedzielnych wyborów prezydenckich uprawnionych jest ponad trzy tys. osób.

Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

66
1
91
149
7
20
95
2
30
54
1
36
61
3
242
4
42
1
29
24
79
13
59
101
2

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy