Reklama

Reklama

Łódzkie: Rekordowe poziomy hospitalizacji osób z COVID-19

W regionie łódzkim odnotowano rekordowe poziomy hospitalizacji osób z powodu COVID-19. Połowa szpitala tymczasowego w łódzkiej hali EXPO jest już zajęta. W ciągu ostatniej doby przybyło ponad tysiąc zakażonych.

Wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński podkreślił, że sytuacja epidemiczna w regionie jest bardzo poważna.

- Notujemy rekordowe poziomy hospitalizacji osób z powodu choroby COVID-19. Liczba dziennych zakażeń co prawda spadła w ostatnich dwóch tygodniach, niemniej w szpitalach woj. łódzkiego znajduje się 3000 osób z powodu zakażenia koronawirusem. Połowa szpitala tymczasowego w łódzkiej hali EXPO jest już zajęta - przekazał wojewoda.

Oznacza to, że w szpitalu tymczasowym w Łodzi przebywa ponad 130 pacjentów, bo w placówce przygotowano 272 miejsca dla chorych na COVID-19.

Reklama

"Nikt nie może pozostać bez pomocy"

Bocheński dodał, że z uwagi na trudną sytuację epidemiczną w sąsiadujących województwach, m.in. w woj. śląskim, mazowieckim i wielkopolskim, Łódzki Urząd Wojewódzki pozostaje w ścisłym kontakcie z Ministerstwem Zdrowia i wojewodami tych regionów.

- Nikt nie może pozostać bez pomocy. Dlatego w Radomsku hospitalizowanych jest już 48 pacjentów z terenu woj. śląskiego. Gdyby pojawiła się konieczność zwiększenia przyjęć z tego regionu, województwo łódzkie jest gotowe i koordynuje swoje działania z ministrem zdrowia i wojewodą śląskim - zaznaczył Bocheński.

Ministerstwo Zdrowia podało, że w środę potwierdzono 14910 nowych przypadków zakażeń koronawirusem, w tym 1093 w Łódzkiem.

Nie czekaj do ostatniej chwili, pobierz za darmo program PIT 2020 lub rozlicz się online już teraz!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje