Reklama

Reklama

Łódź: Koronawirus w klasztorze. Nie żyje proboszcz

Koronawirus w klasztorze w Łagiewnikach w Łodzi. Nie żyje proboszcz ojciec Marek Zienkiewicz. Dwóch zakonników leży w szpitalu – informuje "Dziennik Łódzki".

W środę (14 października) zmarł ojciec Marek Zienkiewicz, gwardian klasztoru franciszkanów w łódzkich Łagiewnikach i proboszcz parafii św. Antoniego Padewskiego i bł. Rafała Chylińskiego. Miał 61 lat - podaje gazeta.

Jak udało się ustalić "Dziennikowi Łódzkiemu" w kilku źródłach, duchowny był zarażony koronawirusem. Wykonano u niego test, który okazał się pozytywny.

Dodatkowo w klasztorze łagiewnickim pojawiło się ognisko koronawirusa. Dwaj kolejni franciszkanie zakażeni koronawirusem trafili do szpitala. Ich stan nie jest ciężki - informuje gazetę Sanepid.

Reklama

Jak podał "Dziennik Łódzki", w ostatnią niedzielę w parafii odbyły się uroczystości pierwszokomunijne. W tej sprawie prowadzone jest dochodzenie epidemiologiczne.

Wasze komentarze
No hate

Dodawanie komentarzy pod tym artykułem zostało wyłączone

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym, nasyconym nienawiścią komentarzom, niezależnie od wyrażanych poglądów. Jeśli widzisz komentarz w innych serwisach, który jest hejtem – wyślij nam zgłoszenie.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne