Reklama

Reklama

Lekarz o końcu obostrzeń: Jeszcze parę miesięcy

Doktor Konstanty Szułdrzyński, kierownik Kliniki Anestezjologii i Intensywnej Terapii CSK MSWiA, opowiedział o bardzo trudnej sytuacji w szpitalach. - W tej chwili nie ma praktycznie wolnych łóżek w oddziałach intensywnej terapii – powiedział w Polsat News członek Rady Medycznej przy premierze.

- Żadnych rezerw w tej chwili nie posiadamy. Rezerwą są wyłącznie szpitale tymczasowe - mówił dr Szułdrzyński w "Gościu Wydarzeń" w Polsat News.

Rozmówca Piotra Witwickiego zaznaczył, że "największym rozczarowaniem jest to, że do tej pory nie udało nam się znaleźć skutecznego leku, który działałby przyczynowo na tę chorobę i pozwalałby z wirusem wygrać".  - Musimy się bronić restrykcjami i szczepionką - ocenił.

Specjalista podkreślił, że myślenie, iż choroba będzie ciężko przebiegać "u osób w podeszłym wieku, to naiwność". Obecnie więcej młodszych osób walczy z koronawirusem. - To związane jest ze skutecznością systemu szczepień - tłumaczył.

Reklama

Jak długo obostrzenia?

Jak długo w Polsce będziemy musieli żyć jeszcze z obostrzeniami? Jak stwierdził dr Szułdrzyński, "naprawdę niewiele nam już zostało - parę miesięcy, kilkadziesiąt tygodni - do momentu, kiedy będziemy mieć wyszczepioną taką część społeczeństwa, żeby przestać mówić wreszcie o restrykcjach".

Gość programu przyznał, że rozumie, iż wszyscy są zmęczeni obecną sytuacją związaną z pandemią w Polsce. - Ale nie mamy innego wyjścia. Trudno przeliczać pieniądze na istnienia ludzie. To nie jest kwestia ekonomiczna, tylko naszego być albo nie być - powiedział. - Rozumiem obawy, ale w tej chwili walczymy o przeżycie - dodał.

Nie czekaj do ostatniej chwili, pobierz za darmo program PIT 2020 lub rozlicz się online już teraz!Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy