Reklama

Reklama

Kurczy się lista "antywywozowa" leków. Teraz jest na niej blisko 300 pozycji

Zmniejsza się liczba leków i produktów medycznych na tak zwanej liście antywywozowej Ministerstwa Zdrowia. Chodzi o wykaz, w którym resort publikuje przede wszystkim preparaty zagrożone brakiem dostępności.

Najnowszy wykaz jest przede wszystkim dużo krótszy niż lista z początku epidemii koronawirusa. Na początku marca było na niej ponad 900 pozycji - wśród nich leki przeciwgorączkowe, przeciwbólowe, a także środki ochrony osobistej takie jak maseczki czy fartuchy. W kolejnych etapach lista była stopniowo skracana.

Teraz pozycji w wykazie jest trzy razy mniej: niecałe trzysta. To między innymi insuliny dla chorych na cukrzycę, leki stosowane u osób z chorobą Parkinsona oraz preparaty dla kobiet w ciąży.

W porównaniu z poprzednią listą z kwietnia liczba leków zagrożonych brakiem dostępności spadła o kilkanaście pozycji - z 312 do 298 pozycji. 

Reklama

NAJNOWSZĄ LISTĘ ANTYWOWOZOWĄ OBOWIĄZUJĄCĄ W POLSCE ZNAJDZIESZ >>>TU<<<.

Michał Dobrołowicz

Opracowanie: Magdalena Partyła


 

 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy