Reklama

Reklama

Krótsza kwarantanna i darmowe testy w aptekach. Lista zmian z konferencji

Skrócona kwarantanna z 10 do siedmiu dni, darmowe testy na koronawirusa w aptekach, a także obowiązkowe badania zakażonych pacjentów powyżej 60. roku życia przez lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej - to najważniejsze zmiany, o których mówili premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski.

Rząd wprowadza darmowe testowanie w aptekach. Testy będą opłacane przez NFZ, będzie je można wykonać bez skierowania. Ich wynik będzie wpisywany w EWP (Ewidencji Wjazdu do Polski).

ZOBACZ naszą relację NA ŻYWO.

Skrócona zostanie także kwarantanna - z 10 do siedmiu dni. Czas izolacji (w przypadku zakażonych COVID-19) pozostaje bez zmian.

Koronawirus. Obowiązkowe badanie dla zakażonych seniorów

Zgodnie z decyzją rządu osoby powyżej 60. roku życia, które zakażą się koronawirusem, będą musiały być w ciągu 48 godz. zbadane przez lekarza POZ.

Reklama

Rząd zapowiada także zwiększenie liczby szpitalnych łóżek i zespołów ratownictwa medycznego, a także zespołów transportu sanitarnego COVID.

Zwiększona ma być także liczba policyjnych kontroli. W dniach 17-19 stycznia przeprowadzono ich w ciągu doby 27 247.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy