Reklama

Reklama

Kraków: Wstrzymane szczepienia. Do punktów nie dotarły dostawy

W związku z brakiem dostaw szczepionek firmy Moderna z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych odwołano część szczepień w Krakowie. Sytuacja dotyczy trzech punktów, w tym zlokalizowanego na Tauron Arenie.

Urząd Miejski w Krakowie poinformował, że z powodu braku dostaw szczepionki Moderna szczepienia zaplanowane tym preparatem na wtorek i środę w punktach powszechnych zostały odwołane. Sytuacja dotyczy Miejskiego Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnyc, hali Sportowej WKS Wawel oraz punktu zlokalizowanego na Tauron Arenie Kraków.

Odwołane dostawy

Z osobami, których szczepienia zostały wstrzymane, skontaktują się pracownicy punktów szczepień w celu ustalenia nowej daty szczepienia.

Ujawniono amerykański raport dotyczący COVID-19

"Gmina Miejska Kraków oraz Miejskie Centrum Opieki dla Osób Starszych, Przewlekle Niepełnosprawnych oraz Niesamodzielnych w Krakowie informują, że zmiana terminów szczepień jest niezależna od Miasta i Centrum i wynika wyłącznie z odwołanej przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych dostawy szczepionek" - przekazał w komunikacie krakowski magistrat. 

Reklama

Szczepienia w Polsce

W poniedziałek do Polski dotarło 1,2 mln dawek szczepionki firmy Pfizer - poinformował prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski. W czwartek ma dotrzeć do Polski 330 tys. dawek szczepionki firmy Johnson & Johnson, a w sobotę - 259 tys. Moderny.

W Polsce wykonano ponad 17,9 mln szczepień przeciw COVID-19, a pełni zaszczepionych jest 5,6 mln osób. Od 27 grudnia ub.r., gdy rozpoczęły się w Polsce szczepienia przeciw COVID-19, zutylizowano 16 055 dawek. Zgłoszono 9171 niepożądanych odczynów poszczepiennych. Łącznie do Polski dostarczono dotąd 18 920 620 dawek.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy