Reklama

Reklama

Kraków: Szpitalny kapelan zwolniony. Zniechęcał do szczepień

Kapelan z oddziału klinicznego psychiatrii w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie miał zniechęcać do szczepień przeciw COVID-19. Twierdził, że szczepionki są szkodliwe i mają zredukować liczbę ludności na świecie. Duchowny został zwolniony dyscyplinarnie ze skutkiem natychmiastowym - potwierdza dyrekcja placówki.

W piśmie do krakowskiej kurii dyrektor szpitala Marcin Jędrychowski opisał sytuację i zwrócił się z prośbą o wyznaczenie nowego kapelana do posługi w Oddziale Klinicznym Psychiatrii Dorosłych, Dzieci i Młodzieży.

Duchowny miał zniechęcać pacjentów do przyjmowania szczepionek przeciwko COVID-19. Podczas rozmowy z dyrekcją szpitala kapelan to potwierdził. Według relacji pacjentów, przekazanych pracownikom szpitala, ksiądz miał twierdzić, że szczepionki są szkodliwe, zawierają czipy, mają zredukować liczbę ludności na świecie i są elementem spisku masońskiego.

Reklama

Rzecznik kurii: Postawa nie do przyjęcia 


Rzecznik krakowskiej kurii ks. Łukasz Michalczewski potwierdził, że kuria otrzymała pismo od dyrekcji szpitala i poinformował, że zwolniony kapelan należy do Zgromadzenia Księży Misjonarzy, zatem to zgromadzenie podejmie dalsze decyzje w sprawie duchownego.

- Archidiecezja krakowska systematycznie włącza się w promowanie szczepień, dlatego taka postawa jest dla nas nie do przyjęcia - powiedział Michalczewski o zachowaniu zwolnionego kapelana. Jak przypomniał, podczas wakacji archidiecezja wspólnie z wojewodą organizowała akcję szczepień w parafiach.

- Współpracując z władzami szpitala, zostanie wyznaczony odpowiedni kapelan, dla dobra pacjentów - podkreślił rzecznik kurii.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje