Reklama

Reklama

Kraków: Szpital Uniwersytecki wstrzymuje przyjęcia planowe

Szpital Uniwersytecki w Krakowie wstrzymuje od środy do odwołania przyjęcia planowe na oddziały zabiegowe i zachowawcze, jak również planowe porady w poradniach z powodu zagrożenia koronawirusem. Decyzja ta nie dotyczy pacjentów onkologicznych oraz przyjęć pilnych.

Jak poinformowała we wtorek rzeczniczka szpitala Maria Włodkowska, decyzja o zawieszeniu planowych przyjęć wynika także ze znaczącego ograniczenia dostępu do środków ochrony osobistej dla personelu medycznego. Jak informuje Radio Kraków, brakuje m.in. rękawiczek maseczek czy fartuchów. Placówka - jak wyjaśniła - posiada zapasy tego typu wyposażenia, ale obawia się perturbacji w dostawach.

Zgodnie z zarządzeniem dyrektora szpitala Marcina Jędrychowskiego, decyzja o wstrzymaniu przyjęć i porad planowych obowiązuje do odwołania.

Szpital Uniwersytecki jest największą lecznicą w Polsce. Po przeprowadzce na początku tego roku do nowej siedziby w Krakowie-Prokocimiu zajmuje siedzibę o powierzchni 16 hektarów - w 10 budynkach mieści się 925 łóżek dla chorych, 21 oddziałów klinicznych, 27 specjalistycznych poradni, nowoczesne laboratoria diagnostyczne i zintegrowany blok operacyjny składający się z 24 sal, w tym dwóch sal hybrydowych i transplantacyjnych. Inwestycja trwała cztery lata i kosztowała 1,2 mld zł.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy