Reklama

Reklama

​Kraków: Dwaj mężczyźni naruszyli zasady kwarantanny. Uciekali przez okno

Policja wyjaśnia sprawę dwóch młodych mężczyzn, którzy naruszyli zasady kwarantanny. Jeden z nich uciekł z miejsca odosobnienia na spacer, drugi zakradł się do budynku, gdzie kwarantannę odbywają jego koledzy, wchodząc po linie przez okno. Mężczyzn zatrzymał policjant po służbie.

Rzecznik małopolskiej policji Sebastian Gleń poinformował, że do zatrzymań obu mężczyzn doszło w sobotę.

Pierwszego z nich niepełniący w tym czasie służby funkcjonariusz - który dostarczał zakupy innym policjantom, przebywającym na kwarantannie w jednym z hoteli - dokonał po południu. Gdy zbliżył się on do budynku zauważył mężczyznę, który - schodząc po linie - próbował wydostać się z pokoju na pierwszym piętrze. Następnie skoczył on i zaczął uciekać.

Obserwujący zdarzenie z pokoju obok funkcjonariusze zaalarmowali znajdującego się przed hotelem kolegę, a ten ruszył w pościg za uciekinierem. Policjant, któremu jeden z przechodniów pożyczył swój rower, dogonił uciekającego mężczyznę, a następnie obezwładnił go i wezwał na miejsce patrol.

Reklama

- Jak się okazało, uciekinierem był mieszkający na co dzień w Krakowie 23-letni Ukrainiec. Nie miał on wyznaczonej kwarantanny, ale postanowił odwiedzić swoich kolegów, którzy przebywali w hotelu na obowiązkowej kwarantannie, związanej z przekroczeniem granicy - wyjaśnił Gleń. 

Jeszcze jeden uciekinier z kwarantanny

Do kolejnej interwencji wobec osoby mieszkającej w tym pokoju, doszło już tego samego dnia wieczorem. Wówczas policjant, który ujął uciekiniera, otrzymał od kolegów informację, że kolejny mężczyzna próbuje wydostać się z hotelu, schodząc po linie.

Funkcjonariusz szybko namierzył go w pobliżu budynku, a przybyły na miejsce patrol ustalił, że jest to objęty kwarantanną 28-latek, również narodowości ukraińskiej. Wyjaśnił on policjantom, że udał się na spacer, ponieważ "miał dość przebywania w jednym miejscu"; następnie wrócił na miejsce odosobnienia, jednak przeniesiony został na wyższe piętro.

W stosunku do obu mężczyzn policja prowadzi obecnie czynności wyjaśniające. - O sprawie powiadomiono także sanepid, który może na osoby łamiące zasady kwarantanny nałożyć kary administracyjne - przekazał Gleń. Jak przypomniał, osoby objęte kwarantanną nie mogą opuszczać miejsca izolacji ani spotkać się z innymi ludźmi.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy