Reklama

Reklama

Koronawirus. Zakażają się ponownie mimo przebytej choroby lub zaszczepienia

Odnotowuje się coraz więcej przypadków osób zakażających się koronawirusem po raz drugi lub takich, które chorują, mimo że przyjęły dwie dawki szczepionki - zwracają uwagę lekarze z Kędzierzyna-Koźla. Ich zdaniem przyczyną mogą być nowe mutacje wirusa SARS-CoV-2.

- Nie są to częste przypadki, ale zdarzają się - mówi doktor Jacek Mazur, zastępca dyrektora ds. medycznych SP ZOZ w Kędzierzynie-Koźlu. - Wyciągamy z tego prosty wniosek, że przechorowanie czy zaszczepienie, bez względu na rodzaj szczepionki, nie chroni w 100 proc. przed kolejną infekcją - podkreśla.

Dr Mazur podaje jako przykład 96-letnią pacjentkę, która na COVID-19 chorowała w listopadzie, po czym została zaszczepiona, a do placówki trafiła ponownie. Jak jednak dodaje, powodem nie było tylko ponowne zakażenie, ale również schorzenia, na które cierpi kobieta.

Reklama

Medycy uspokajają - choroba u osób, które ponownie przechodzą zakażenie, ma zdecydowanie łagodniejszy przebieg niż za pierwszym razem. Niemniej, takich przypadków jest więcej w czasie trzeciej fali pandemii niż miało to miejsce w drugiej.

Więcej na stronie polsatnews.pl.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy