Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce. Zorganizowali grilla, dostali mandaty

Dziewięć młodych osób z Trójmiasta trzema samochodami przyjechało do Żukówka (Pomorskie) i urządziło sobie grilla w piątkowy wieczór. Jak podała w sobotę bytowska policja, ukarani mandatami mieli tłumaczyć, że zorganizowali spotkanie, by się odstresować.

O dziewięciu młodych osobach, które przyjechały na posesję w Żukówku i grillują, bytowscy policjanci otrzymali zgłoszenie w piątek wieczorem.

Jak podano w sobotę w komunikacie, na miejscu okazało się, że spotkanie zorganizowali znajomi z Trójmiasta. Funkcjonariuszom mieli powiedzieć, że przyjechali, by się odstresować.

Jednocześnie, jak wynika z policyjnego komunikatu, wszyscy przyznali, że są świadomi obowiązujących w kraju restrykcji dotyczących przemieszczania się.

Za popełnione wykroczenia ukarani zostali mandatami w wysokości 500 zł.

Reklama

Restrykcje wprowadzone przez rząd w związku z pandemią COVID-19 dotyczą m.in. zakazu przemieszczania się z wyjątkiem np. wykonywania czynności zawodowych lub zadań służbowych, prowadzenia działalności rolniczej lub prac w gospodarstwie rolnym oraz zakupu towarów i usług z tym związanych.

Dzieci i młodzież, które nie ukończyły 18. roku życia nie mogą wyjść z domu bez opieki. Nie wolno przebywać na plażach i terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne: parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych oraz ogródków jordanowskich.

Reklama

Reklama

Reklama