Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce. Zmarła pielęgniarka oddziału zakaźnego szpitala w Kozienicach

Nie żyje 59-letnia pielęgniarka, która pracowała na oddziale zakaźnym szpitala w Kozienicach. Jak pisze "Echo dnia", jeszcze niedawno stan zdrowia nie wskazywał na to, aby jej życie było zagrożone.

- Jesteśmy bardzo zszokowani informacją o śmierci naszej koleżanki i cały oddział bardzo to przeżywa. Przez tydzień walczyliśmy o jej zdrowie i życie. Miała niewydolność oddechową, dlatego w poniedziałek została przewieziona do szpitala MSWiA w Warszawie. Stamtąd dotarła do nas informacja, że naszej koleżanki nie udało się uratować - mówi jeden z lekarzy oddziału zakaźnego szpitala w Kozienicach, cytowany przez dziennik.

Zmarła pielęgniarka pracowała na oddziale jeszcze do świąt wielkanocnych. Gdy nagle zasłabła, przeprowadzono u niej badania na obecność koronawirusa. Okazały się negatywne. Później jednak pojawiły się gorączka i inne niepokojące objawy. "Na podstawie zmian w układzie oddechowym zaczęliśmy podejrzewać chorobę i pobraliśmy kolejny wymaz. Wynik okazał się dodatni" - mówi lekarz.

Reklama

Chora został przewieziona do jednoimiennego szpitala MSWiA w Warszawie.

"Podczas wyjazdu jej stan określany był jako niezagrażający życiu. Była przytomna i mieliśmy z nią kontakt. Po niecałych dwóch godzinach dostaliśmy informację, że jest reanimowana" - mówi Roman Wysocki, dyrektor Szpitala Powiatowego w Kozienicach.

To druga osoba z personelu medycznego, która przegrała walkę z koronawirusem. W ubiegłym tygodniu zmarł 46-letni fizjoterapeuta z Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy