Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce. Zmarł "pacjent zero" z Małopolski

Zmarł pierwszy pacjent, u którego w Małopolsce potwierdzono zakażenie koronawirusem. To ok. 60-letni mężczyzna - potwierdził w poniedziałek, 6 kwietnia, krakowski szpital im. Żeromskiego.

Informację o śmierci pacjenta, do której doszło w nocy z soboty na niedzielę, potwierdziła Polskiej Agencji Prasowej rzecznik szpitala Anna Górska. To właśnie w tej placówce od 6 marca leczony był mężczyzna. W ostatnim czasie był on podłączony do respiratora.

Przed przyjęciem do szpitala przebywał on w północnych Włoszech. Do kraju wrócił samolotem, który pod koniec lutego wylądował na warszawskim lotnisku Chopina, skąd mężczyzna dostał się do Krakowa własnym samochodem.

1 marca, nie mając jeszcze objawów choroby, zgłosił się do sanepidu - dopełniając wszystkich procedur, o które apelowały służby sanitarne. 

Reklama

Mężczyzna dostał zalecenie poddania się samoobserwacji przez 14 dni, a jego pracodawca zezwolił mu na pracę zdalną. Po kilku dniach zgłosił, że poczuł się gorzej i został przewieziony na oddział zakaźny.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy