Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce. Zajęte łóżka i respiratory. Dane resortu zdrowia z 9 czerwca

Pacjenci z koronawirusem zajmują obecnie 2 742 łóżka covidowe w szpitalach. To o 241 mniej niż dzień wcześniej. 388 chorych na COVID-19 jest podłączonych do respiratorów - o 24 mniej niż we wtorek.

Ministerstwo podało jednocześnie, że w sumie jest dostępnych 14 573 łóżka dla pacjentów z COVID-19. Liczba dostępnych respiratorów to z kolei 1 509.

Z najnowszych danych wynika również, że 59 658 osób jest objętych kwarantanną. Dotychczas wyzdrowiało 2 646 647 osób.

Ładowanie...

Wczoraj Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 400 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. Z powodu COVID-19 zmarło kolejnych 95 pacjentów.

Luzowanie obostrzeń

W czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski ma przedstawić dalszy plan luzowania obostrzeń w Polsce. We wtorek premier Mateusz Morawiecki zapowiedział, że zmienione zostaną na pewno limity w kościołach. - W wyniku dyskusji (z Episkopatem - red.) z ostatnich kilku dni podjęliśmy rzeczywiście decyzję, żeby - podobnie jak to jest w innych miejscach - te święte dla Polaków miejsca, jakim są kościoły także mogły być nawiedzane w większych grupach osób. Dlatego ta decyzja, która będzie obowiązywała od najbliższego tygodnia dotyczy właśnie również kościołów - zaznaczył szef rządu.

Reklama

- Mogę dzisiaj powiedzieć, że chcemy rzeczywiście doprowadzić do tego, żeby połowa miejsc w kościołach, tak jak to było rok temu, mogła być wypełniana - oświadczył Morawiecki.

W niedzielę w życie weszło rozporządzenie Rady Ministrów łagodzące szereg obostrzeń m.in. w prowadzeniu działalności, także gospodarczej. Będzie obowiązywać do 25 czerwca.

Rozporządzenie m.in. podnosi z 50 do 150 dopuszczalną liczbę uczestników imprez i spotkań, które odbywają się na otwartym powietrzu albo w lokalu lub w wydzielonej strefie gastronomicznej sali sprzedaży. Limit ten nie obejmuje osób w pełni zaszczepionych. Z co najmniej 50 proc. do co najmniej 25 proc. spada obowiązkowa liczba miejsc w środkach komunikacji publicznej, które muszą pozostać wolne.

W kościołach i miejscach kultu nadal obowiązuje limit 1 osoba na 15 m kw. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy