Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce. Wojciech Andrusiewicz: Możliwe szybsze luzowanie obostrzeń

Rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz powiedział, że możliwe jest szybsze luzowanie obostrzeń w Polsce. Wszystko będzie jednak zależało od liczby zakażeń w tym tygodniu. Z kolei wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował, że resort oczekuje na rekomendacje Rady Medycznej przy premierze w kwestii szczepienia 16-17-latków.

Rzecznik MZ był pytany w programie Onet Rano, czy możliwe jest przyśpieszenie luzowania obostrzeń epidemicznych i szybsze otwarcie niektórych branż, np. fitness

Andrusiewicz podkreślił, że wszystko będzie zależało od wyników z tego tygodnia w zakresie nowych zakażeń. - Dzisiaj jesteśmy na średniej dobowej w granicach 4,1 tys. zakażeń, to już jest bardzo niska średnia. Jeszcze kilka tygodni temu notowaliśmy po 35 tys. zakażeń średnio na dobę - powiedział Andrusiewicz.

Przekazał, że ostatniej doby zanotowano spadek zakażeń o około 20 proc. - Jeżeli nadal będziemy szli tym trendem, oczywiście możliwe jest przyśpieszenie pewnych aspektów luzowania. Nie byłbym pewien, czy akurat będzie to dotyczyło branży fitness, więc nie chciałbym obiecywać - powiedział Andrusiewicz.

Reklama

Zaznaczył, że kontakty na salach fitness czy na siłowni są bliskie i możliwość transmisji wirusa jest największa.

- Ale na pewno zastanawiamy się nad tym, czy możliwe jest poprzesuwanie niektórych terminów luzowania obostrzeń - dodał Andrusiewicz.

Szczepienia 16- i 17-latków

- Myślę, że rekomendacja Rady Medycznej przy premierze, dotycząca szczepienia osób powyżej 16. roku życia, pojawi się w tym tygodniu - powiedział w Programie I Polskiego Radia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Wyraził nadzieję, że w tym roku pojawi się możliwość szczepienia osób młodszych.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy