Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce. Waldemar Kraska ujawnił środową liczbę zakażeń i zgonów

767 nowych zakażeń i 21 zgonów - to najnowsze dobowe statystyki dotyczące epidemii koronawirusa w Polsce. Ujawnił je wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. To najwięcej nowych zakażeń od 29 maja - wówczas odnotowano 775 przypadków. Rośnie liczba hospitalizowanych z powodu COVID-19. - Praktycznie wszystkie osoby trafiające do szpitali to osoby, które się nie zaszczepiły - przekazał Kraska.

Resort informował we wtorek, że hospitalizowanych jest 782 chorych na COVID-19. Tydzień wcześniej, 7 września, w szpitalach przebywało 570 chorych z COVID-19, a dwa tygodnie temu, 31 sierpnia - 465 osób.

- Praktycznie wszystkie osoby, które trafiają z COVID-19 do szpitali, a niestety z dnia na dzień ich przybywa, to osoby, które się nie zaszczepiły. Ta czwarta fala to fala osób niezaszczepionych" - mówił Kraska w Polskim Radiu 24.

- Dzisiejszy wynik, jeśli chodzi o nowe zakażenia powinien być dla nas już nie żółtym światłem ostrzegawczym, ale czerwonym. Nowych przypadków codziennie bardzo przybywa. Dzisiejszy wynik to jest 767 nowych przypadków. (...) Co także jest bardzo niepokojące, mamy 21 osób, które zmarły - podał.

Reklama

- To czerwona lampka, która pokazuje, jeszcze warto się zaszczepić - podkreślił.

Ładowanie...

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne