Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce. Waldemar Kraska podał liczbę zakażeń

- Mamy 2085 przypadków, jeśli porównamy to do ubiegłej środy, to wzrost o 70 proc. Czwarta fala zdecydowanie przyspiesza. Także 33 osoby zmarły - powiedział w w Programie Pierwszym Polskiego Radia wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Dodał, że każdy "kto dba o swoje zdrowie, o zdrowie najbliższych, powinien jak najszybciej pójść do punktu szczepień".

Nowe przypadki 6 października

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska przekazał, że liczba nowych przypadków koronawirusa przekroczyła w środę dwa tysiące. - Mamy 2085 przypadków, jeśli porównamy to do ubiegłej środy, to wzrost o 70 proc. Czwarta fala zdecydowanie przyspiesza - powiedział Kraska. 

- To dane, które wszystkim tym, którzy się wahają, zastanawiają, czy pójść do punktu szczepień, mówią, żeby założyć ciepłe ubranie do takiego punktu się udać, to ostatni moment, kiedy powinniśmy się zaszczepić - dodał wiceminister. 

Podkreślił, że przybywa osób, które są na oddziałach intensywnej terapii, są podłączone do respiratorów. 

Reklama

Koronawirus w Polsce. Dane z 5 października

We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 325 nowych przypadków zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2. Zmarło wtedy 46 osób. 

Resort zdrowia przekazał też, że wczoraj zajęte były 1963 łóżka covidowe, o 123 więcej niż w poniedziałek.195 pacjentów zakażonych SARS-CoV-2 podłączonych było do respiratorów - o 25 więcej niż w poniedziałek.

Ponadto Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek, że kwarantanną objęto 89 204 osoby.

Ładowanie...

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje