Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce. Waldemar Kraska podał liczbę nowych zakażeń

- 30 września mamy 1208 nowych przypadków zakażenia koronawirusem - przekazał w Polskim Radio 24 wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Wiceminister dodał, że z powodu COVID-19 zmarło 27 osób.


Nowe przypadki. Dane na 30 września

Waldemar Kraska przekazał, że w czwartek liczba nowych przypadków przekroczyła tysiąc. - Dziś mamy 1208 nowych przypadków - poinformował. 

- Liczba, która zdecydowanie mnie martwi, to 27 osób, które niestety zmarło. To są libczy, które powinny osobom, które są jeszcze niezaszczepione, które się wahają, uzmysłowić, że to może dotyczyć każdego z nas - dodał wiceminister zdrowia. 

Gdzie najmniej zaszczepionych?

Kraska mówił także o województwach, w których poziom zaszczepienia jest najniższy. - Te województwa, w których poziom zaszczepienia jest najniższy, także pokazują zajętość tak zwanych łóżek covidowych. Tutaj oczywiście przoduje województwo lubelskie - powiedział.

Reklama

W środę Ministerstwo Zdrowia poinformowało natomiast o 1234 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem w Polsce - to o 40 proc. więcej niż przed tygodniem i najwięcej od maja. Odnotowano wtedy 22 zgony na COVID-19

Ładowanie...

Resort zdrowia przekazał w środę, że zajętych jest 1566 łóżek covidowych - wzrost o 37 w ciągu doby. 174 pacjentów chorych na COVID-19 podłączonych zostało wtedy do respiratorów - o trzech więcej niż poprzedniego dnia.

Czytaj więcej: Tysiąc przekroczony. Raport Ministerstwa Zdrowia z 29 września

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje