Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce. W tym tygodniu nowych obostrzeń nie będzie

Rzecznik rządu Piotr Müller oświadczył, że rząd nie zaostrzy w tym tygodniu restrykcji związanych z epidemią koronawirusa. - Obecne obostrzenia już przynoszą efekty - stwierdził. Niebawem ma także zapaść decyzja w sprawie dalszej nauki zdalnej.

- Dane, które do nas spływają, potwierdzają, że zaostrzanie obostrzeń w najbliższych dniach nie będzie potrzebne, a na pewno nie w tym tygodniu - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller. Decyzja w sprawie dalszej nauki zdalnej powinna zapaść pod koniec tego lub w przyszłym tygodniu.

Rzecznik rządu powiedział w Programie Pierwszym Polskiego Radia, że pod koniec bieżącego tygodnia widoczne będą efekty wszystkich wprowadzonych ostatnio obostrzeń.

Pytany o ewentualny pełny lockdown, oświadczył, że dane, które obecnie spływają, nie dają uzasadnienia, by wprowadzić obecnie kolejne ograniczenia. - Te dane, które do nas spływają, potwierdzają, że dalszy krok w najbliższych dniach nie będzie potrzebny, a na pewno nie w tym tygodniu - podkreślił Müller.

Reklama

Ładowanie...

Co z nauką zdalną?

Pytany z kolei o ewentualne przedłużenie nauki zdalnej, rzecznik rządu powiedział, że na tym etapie podtrzymana zostaje decyzja o nauce zdalnej do 29 listopada. 

- Będziemy decyzję zapewne podejmować pod koniec tego tygodnia, przyszłego, do kiedy ten stopień nauki zdalnej przedłużać lub nie przedłużać. Tutaj decyzji jeszcze nie ma, ale one lada dzień zapadną - powiedział.

Kwestia świąt Bożego Narodzenia

Rzecznik rządu, pytany, czy w przypadku świąt Bożego Narodzenia rozważany jest punktowy lockdown, wyraził nadzieję, że w oparciu o obecne dane takie działania nie będą konieczne. 

- Liczymy, że obecne obostrzenia przyniosą efekty, one już przynoszą efekty - zaznaczył. 

- Nie będziemy zachęcać do tego, aby się przemieszczać pomiędzy miastami, ale też raczej nie będziemy tego zakazywać - dodał.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy