Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce. W MZ przygotowania na drugą falę

W Ministerstwie Zdrowia odbyło się pierwsze spotkanie zespołu, który opracuje strategię na drugą falę epidemii koronawirusa. Prace są skupione wokół ewentualnych decyzji na jesień, gdy możliwe jest połączenie się epidemii koronawirusa i grypy.

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska poinformował, że w spotkaniu uczestniczył główny inspektor sanitarny oraz konsultanci krajowi w dziedzinie chorób zakaźnych, epidemiologii, anestezjologii i medycyny rodzinnej. 

Po spotkaniu zespołu Kraska powiedział, że w jego trakcie "padło dużo nowych pomysłów, niektóre były bardzo ciekawe i takie, że warto się nad nimi pochylić". Jak jednak zaznaczył, zanim pomysły te zostaną podane do informacji publicznej, "najpierw muszą zostać skonsultowane ze specjalistami".

Pięć grup roboczych

Kraska wskazał, że pięć grup roboczych w ramach zespołu w tym tygodniu mają wypracować swoje rekomendacje. 

Reklama

Jedna grupa będzie zbierała informacje z innych krajów europejskich w zakresie wprowadzonych standardów, inna będzie analizowała stan przygotowań polskiej służby zdrowia. Pozostałe grupy zajmą się: testowaniem, wykorzystaniem szpitali jednoimiennych oraz szczepieniami przeciwko grypie. 

Wiceminister Waldemar Kraska powiedział też, że do Polski trafi półtora miliona szczepionek przeciwko grypie. Dodał, że trwają starania, aby pozyskać ich więcej.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy