Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce. Tłumy na koncercie w Ciechanowie

Nie pomogły apele urzędu miasta, by zostać w domach i wysłuchać koncertu z okien lub balkonów mieszkań. Mieszkańcy Ciechanowa tłumnie zjawili się przed sceną, na której śpiewała Kasia Kowalska. Sprawą zajmuje się prokuratura.

Urząd Miasta Ciechanów (woj. mazowieckie) zorganizował cykl koncertów muzycznych w otwartych przestrzeniach miejskich między budynkami wielorodzinnymi. Miały one umilić mieszkańcom czas epidemii koronawirusa.

Wydarzenia z udziałem m.in. Kasi Kowalskiej i Alicji Szemplińskiej zaplanowano od 27 kwietnia do 6 maja 2020 r. w sumie w dziewięciu miejscach. 

Ratusz apelował "o wysłuchanie koncertów z balkonów"

"Większość wydarzeń kulturalnych przenosi się do sieci. W Ciechanowie mieliśmy zaplanowane na ten rok duże koncerty z udziałem świetnych i znanych artystów. Większość z nich może się nie odbyć z uwagi na wprowadzone ograniczenia. Jednak razem z miejską jednostką kultury szukamy alternatyw i sposobów dotarcia do mieszkańców" - tłumaczył prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

Reklama

Ratusz zaapelował "o wysłuchanie koncertów z okien lub balkonów mieszkań". "W przypadku obecności na terenie lub w pobliżu miejsca odbywania się koncertów należy zachować od siebie bezpieczną odległość 1,5 metra, zakryć usta i nos oraz przestrzegać zasad sanitarnych" - podkreślano.

Tłumy pod sceną

Nie udało się. Zorganizowany 2 maja koncert Kasi Kowalskiej przyciągnął pod scenę tłumy mieszkańców. 

Na zdjęciach i nagraniach ze zdarzenia widać, że zebrani nie zachowują wymaganego 1,5 metra odstępu. Wszystko wskazuje także na to, że złamano zakaz zgromadzeń powyżej 50 osób. 

Sprawą zajmuje się prokuratura

Wiceszef MSWiA Maciej Wąsik poinformował w niedzielę 3 maja, że policja wraz z prokuraturą prowadzą czynności w kierunku narażenia na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Skierowano także stosowne wnioski o nałożenie kar w trybie administracyjnym do sanepid.

Organizatorom grozi do 30 tys. zł kary.

Kolejne koncerty z cyklu "Koncertowanie pod blokami" zostały odwołane - przekazał Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej (COEK) STUDIO.

Reklama

Reklama

Reklama