Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce. Tarnów: Place zabaw zostaną zamknięte

Władze Tarnowa podjęły decyzję o zamknięciu aż do odwołania wszystkich miejskich placów zabaw. Jak tłumaczą, słoneczna pogoda spowodowała, że korzystało z nich sporo rodziców z dziećmi, co w obecnej sytuacji epidemiologicznej jest zdecydowanie niewskazane.

Jak poinformował w środę tarnowski magistrat, na wszystkich placach zabaw pojawią się tabliczki informujące, iż obowiązuje zakaz wstępu i korzystania z urządzeń do zabawy wraz z sugestiami pozostania w domu.

Władze miejskie apelują również do spółdzielni mieszkaniowych i innych instytucji, które mają w swoich zasobach place zabaw, aby wydały podobne zakazy.

"Słoneczna pogoda spowodowała, iż na wszystkich placach zabaw w mieście pojawiło się sporo rodziców ze swoimi pociechami, co w obecnej sytuacji epidemiologicznej jest zdecydowanie niewskazane. Po pierwsze chodzi o gromadzenie się w jednym miejscu większych grup ludzi, po drugie korzystanie przez wiele dzieci z tych samych urządzeń do zabawy to możliwość przenoszenia infekcji" - tłumaczą samorządowcy.

Reklama

Tam, gdzie nie ma możliwości fizycznego zamknięcia placu zabaw, np. ogródka jordanowskiego, którego zamknięcie równałoby się zamknięciu Parku Strzeleckiego, władze liczą na rozsądek rodziców.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy