Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce. Szybszy koniec sezonu narciarskiego

Dwa największe ośrodki w Szczyrku - Szczyrk Mountain Resort oraz Centralny Ośrodek Sportu podjęły w piątek decyzję zakończeniu sezonu narciarskiego ze względu na zagrożenie epidemiologiczne. Zamknięta została też kolej linowa na Szyndzielnię w Bielsku-Białej. Podobne decyzje napływają także z Zakopanego.

"Ze względu na rosnące zagrożenie epidemiologiczne, w trosce o bezpieczeństwo wasze oraz naszych pracowników, zdecydowaliśmy o zakończeniu sezonu narciarskiego. Musimy wszyscy wspólnie, odpowiedzialnie podejść do tematu. Apelujemy o przestrzeganie komunikatów Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz lokalnych władz. Dbajcie o siebie i swoich bliskich" - zaapelował w piątek Szczyrk Mountain Resort, największy ośrodek narciarski w Beskidach.

Identyczną decyzję podjął Centralny Ośrodek Sportu w Szczyrku, który posiada trasy na Skrzycznem. Nie działa tam wyciąg kanapowy. Ośrodek zamknął też pływalnię.

Reklama

Od piątku, z powodu zagrożenia wywołanego koronawirusem, w Bielsku-Białej nie funkcjonuje gondolowa kolej linowa na Szyndzielnię, a także wyciąg kanapowy na Dębowiec.

Polskie Koleje Linowe wstrzymały ruch kolei linowo-terenowej na Żar w Międzybrodziu Żywieckim.

Ratownicy GOPR poinformowali, że w piątek otwarte są ośrodki na Pilsku w Korbielowie oraz Beskid Sport Arena w Szczyrku. 

W Tatrach też szybszy koniec sezonu

Z Tatr również napływają decyzje o szybszym zakończeniu sezonu. Największa stacja narciarska w Białce Tatrzańskiej zamknie wyciągi w niedzielę. Polskie Koleje Linowe swoje ośrodki zamknęły w piątek. Słowacy wstrzymują funkcjonowanie ośrodków narciarskich do 26 marca.

"Mimo panujących u nas dobrych warunków, sporej ilości śniegu i zapowiadanego pięknego słońca na ten weekend, zdrowie Gości i naszych współpracowników jest najważniejsze. Ze względu na rosnące zagrożenie epidemiologiczne podjęliśmy decyzję o zamknięciu naszego ośrodka. Sezon zimowy 2019/2020 kończymy w niedzielę tj. 15 marca 2020 r. Musimy wszyscy podejść do tematu rozważnie i odpowiedzialnie. Apelujemy o przestrzeganie komunikatów Ministerstwa Zdrowia, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz lokalnych władz" - napisały na swoim profilu społecznościowym władze stacji narciarskiej w Białce Tatrzańskiej.

Od piątku nieczynne są wszystkie ośrodki narciarskie Polskich Kolei Linowych, w tym kolej linowa na Kasprowy Wierch i Jaworzynę Krynicką. Od piątku do 26 marca zamknięty będzie też największy ośrodek narciarski w naszej części Europy, Jasna - Chopok w Niżnych Tatrach na Słowacji oraz narciarskie ośrodki w Tatrach Wysokich u naszych południowych sąsiadów: Tatrzańska Łomnica, Starý Smokovec i Štrbské Pleso.

"Zdrowie i bezpieczeństwo są na pierwszym miejscu. Ze względu na środki zapobiegawcze przeciwko rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 ośrodki narciarskie są nieczynne od piątku 13.3.2020 do 26.3.2020. Dziękujemy za lojalność, doceniamy wsparcie" - napisały władze słowackich ośrodków narciarskich w mediach społecznościowych.

Zamykane są także baseny termalne

Z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne zamykane są też baseny termalne na Podhalu. Od czwartku nieczynny jest zakopiański Aqua Park, a od poniedziałku nieczynne będą: Terma Bania w Białce Tatrzańskiej i Termy Szaflary w Bańskiej Niżnej. Kolejne kąpieliska termalne na Podhalu na razie nie ogłosiły zamknięcia.  Nieczynne są także słowackie baseny termalne: Meander Park w Orawicach i park wodny Bešeňová niedaleko grani z Polską. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne