Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce. Są najnowsze dane z Ministerstwa Zdrowia

Mamy 184 nowe, potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem - poinformowało w porannym komunikacie Ministerstwo Zdrowia. Wzrosła też liczba ofiar śmiertelnych patogenu. Zmarło siedem osób. W sumie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 8563, a zgonów 339.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 43 osób z woj. dolnośląskiego, 35 osób z woj. śląskiego, 21 osób z woj. pomorskiego, 21 osób z woj. podlaskiego, 18 osób z woj. wielkopolskiego, 13 osób z woj. opolskiego, 11 osób z woj. małopolskiego, ośmiu osób z woj. kujawsko-pomorskiego, siedmiu osób z woj. zachodniopomorskiego, czterech osób z woj. podkarpackiego, dwóch osób z woj. lubelskiego i jednej osoby z woj. świętokrzyskiego.

Zmarło kolejnych siedem osób: w Zgierzu 83-letni mężczyzna, w Kaliszu 70-latek, w Bydgoszczy 84-latek, w Grudziądzu 74-letnia kobieta, w Drzewicy 80-latka, w Kędzierzynie-Koźlu 84-latka, a w Bytomiu 86-latek. 

Reklama

"Wszystkie osoby miały choroby współistniejące" - informuje Ministerstwo Zdrowia.  

Według danych resortu, na kwarantannie przebywa 118 361 osób, a kolejne 25 273 osoby są objęte nadzorem sanitarno-epidemiologicznym. W związku z koronawirusem hospitalizowanych jest 2725 osób. Wyzdrowiało 981 chorych.

Łącznie liczba zakażonych koronawirusem w Polsce wynosi 8563. Do tej pory zmarło 339 osób.

Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

66
1
91
149
7
20
95
2
30
54
1
36
61
3
242
4
42
1
29
24
79
13
59
101
2
Ładowanie...

Pierwszy przypadek 4 marca

O pierwszym przypadku koronawirusa w Polsce poinformowano 4 marca.

SARS-Cov-2 jest nowym szczepem koronawirusa, który wywołuje zespół ostrej niewydolności oddechowej i prowadzi do ciężkiego zapalenia płuc.

Wirus bardzo łatwo przenosi się między ludźmi drogą kropelkową, na przykład podczas kichania albo kaszlu.

Jedna osoba jest w stanie w błyskawicznym tempie zakazić się od drugiej, zwłaszcza w zatłoczonych, zamkniętych przestrzeniach lub w trakcie bliskich kontaktów.

Najczęstsze objawy koronawirusa to: wysoka gorączka (powyżej 38 stopni), kaszel, duszności, problemy z oddychaniem, bóle mięśni, zmęczenie. Eksperci wskazują, że zakażeniu koronawirusem towarzyszy też często utrata węchu i smaku.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

#POMAGAMINTERIA

Emaus to wspólnota ludzi doświadczonych przez los. Niektórzy byli bezrobotni, inni stracili domy. Założyli wspólnotę, by razem pracować na godne życie. W czasach pandemii mają z tym jednak problemy. Pomóż im zarobić na swoje utrzymanie.

Sprawdź szczegóły >>

W ramach akcji naszego portalu #POMAGAMINTERIA łączymy tych, którzy potrzebują pomocy z tymi, którzy mogą jej udzielić. Znasz inicjatywę, która potrzebuje wsparcia? Masz możliwość pomagać, a nie wiesz komu? Wejdź na pomagam.interia.pl i wprawiaj z nami dobro w ruch!


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy