Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce. Raport MZ (11 czerwca)

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w czwartek (11 czerwca) o 359 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w Polsce. Jest też dziewięć kolejnych ofiar śmiertelnych. Łączna liczba zakażeń w kraju wzrosła do 28 201, z czego 1215 osób nie żyje, a 13 696 wyzdrowiało.

Jak informuje MZ w Polsce przybyło 359 osób zakażonych koronawirusem. Nowe przypadki dotyczą: 157 osób ze Śląska, 73 osób z woj. łódzkiego, 54 z Mazowsza, 27 z Wielkopolski, dziesięciu z Dolnego Śląska, dziewięciu z Małopolski, dziewięciu z Podlasia, pięciu ze świętokrzyskiego, czterech z warmińsko-mazurskiego, trzech z opolskiego, a także dwóch z województw: kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, podkarpackiego i zachodniopomorskiego. 

Resort podaje także, że ostatniej doby zmarło kolejnych dziewięć osób. Są to: 65-latek ze szpitala w Poznaniu, 60-latek z Radomska, 84-letnia kobieta z Łodzi i sześcioro pacjentów ze szpitala w Zgierzu (83-latek, dwóch 81-latków, 84-latek, 82-latka i najmłodsza ofiara - 32-letnia kobieta).

"Większość osób miała choroby współistniejące" - czytamy w komunikacie. 

Liczba zakażonych koronawirusem w naszym kraju wynosi: 28 201 osób, z czego 1215 osób zmarło, a 13 696 wyzdrowiało. 

W czwartek 11 czerwca resort zdrowia podaje jedynie poranny komunikat o bilansie koronawirusa w Polsce. 

Reklama

Ładowanie...

Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

66
1
91
149
7
20
95
2
30
54
1
36
61
3
242
4
42
1
29
24
79
13
59
101
2
Ładowanie...
Ładowanie...

Pierwszy przypadek trzy miesiące temu

O pierwszym przypadku koronawirusa w Polsce poinformowano 4 marca.

SARS-Cov-2 jest nowym szczepem koronawirusa, który wywołuje zespół ostrej niewydolności oddechowej i prowadzi do ciężkiego zapalenia płuc.

Wirus bardzo łatwo przenosi się między ludźmi drogą kropelkową, na przykład podczas kichania albo kaszlu.

Jedna osoba jest w stanie w błyskawicznym tempie zakazić się od drugiej, zwłaszcza w zatłoczonych, zamkniętych przestrzeniach lub w trakcie bliskich kontaktów.

Najczęstsze objawy koronawirusa to: wysoka gorączka (powyżej 38 stopni), kaszel, duszności, problemy z oddychaniem, bóle mięśni, zmęczenie. Eksperci wskazują, że zakażeniu koronawirusem towarzyszy też często utrata węchu i smaku.

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy