Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce. Prezydent obiecuje wsparcie dla dłużników

"Mając na uwadze sytuację obywateli i przedsiębiorców związaną z epidemią koronawirusa, w trybie pilnym zamierzam wyjść z inicjatywą wypracowania rozwiązań łagodzących skutki spłaty zobowiązań kredytowych" - poinformował na Twitterze prezydent Andrzej Duda. Do inicjatywy błyskawicznie przyłączyła się także KNF.

"Liczę na współpracę wszystkich instytucji odpowiedzialnych za rynek finansowy" - dodał prezydent.

We wtorek odbyło się zwołane przez prezydenta posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, którego tematem było współdziałanie i zapobieganie koronawirusowi.

KNF przyłączy się do prac

Na zapowiedź prezydenta szybko zareagowała Komisja Nadzoru Finansowego. "Bardzo cenna i potrzebna inicjatywa w obliczu obecnej sytuacji. Jako UKNF z pewnością przyłączymy się do prac w celu jak najszybszego wypracowania optymalnego rozwiązania, opartego o szeroki konsensus wszystkich interesariuszy" - podał KNF na Twitterze. 

Reklama

Ważne decyzje

Przypomnijmy, że we wtorek rząd poinformował o odwołaniu wszystkich imprez masowych. Z kolei w środę podjęto decyzje zgodnie z którą, od czwartku 4,58 mln uczniów z 24 tys. szkół w całym kraju nie będzie miało lekcji, od poniedziałku szkoły zostaną zamknięte. Zamkniętych zostanie także 22 tys. przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i innych form wychowania przedszkolnego, do których uczęszcza 1,41 mln dzieci.

W Polsce w kierunku koronawirusa przebadano dotychczas 2024 próbki, 1999 z nich dało wynik negatywny, a 25 pozytywny - podało w środę Ministerstwo Zdrowia.

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama