Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce. Poranny komunikat Ministerstwa Zdrowia

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek rano o 167 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Do tej pory w Polsce zarejestrowano ich 5742. W komunikacie resortu pojawiła się także informacja o śmierci kolejnego pacjenta. Od początku epidemii koronawirusa w kraju zmarło łącznie 175 osób.

Potwierdzone przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą: 60 osób z woj. dolnośląskiego, 34 osób z woj. śląskiego, 15 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 10 osób z woj. małopolskiego, 10 osób z woj. zachodniopomorskiego, 10 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, ośmiu osób z woj. wielkopolskiego, siedmiu osób z woj. lubelskiego, pięciu osób z woj. podlaskiego, czterech osób z woj. lubuskiego, dwóch osób z woj. pomorskiego, a także jednej osoby z woj. opolskiego i jednej z woj. świętokrzyskiego.

W porannym komunikacie resort przekazał również, że zmarła kolejna zakażona osoba: 88-letni mężczyzna w Lublinie.

Reklama

"Z przykrością informuję, że w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie zmarł 88-letni pacjent z infekcją COVID-19. Pacjent został przyjęty do szpitala w stanie średnim z szeregiem chorób współistniejących" - przekazała rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Lublinie Magdalena Smolińska-Kornas. Zaznaczyła, że nie jest upoważniona do udzielania bardziej szczegółowych informacji o zmarłym.

Liczba zakażonych koronawirusem wzrosła w Polsce do 5742. 175 osób zmarło.

We wcześniejszym komunikacie Ministerstwa Zdrowia mogliśmy przeczytać, że w związku z koronawirusem hospitalizowanych 9 kwietnia było 2409 osób, a wyzdrowiało 318. Z kolei na kwarantannie przebywało w tym czasie 158 663 osoby, a 33 879 objęto nadzorem sanitarno-epidemiologicznym.

Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

66
1
91
149
7
20
95
2
30
54
1
36
61
3
242
4
42
1
29
24
79
13
59
101
2

Co wiemy o koronawirusie?

O pierwszym przypadku koronawirusa w Polsce poinformowano 4 marca 2020.

SARS-Cov-2 jest nowym szczepem koronawirusa, który wywołuje zespół ostrej niewydolności oddechowej i prowadzi do ciężkiego zapalenia płuc.

Wirus bardzo łatwo przenosi się między ludźmi drogą kropelkową, na przykład podczas kichania albo kaszlu.

Jedna osoba jest w stanie w błyskawicznym tempie zakazić się od drugiej, zwłaszcza w zatłoczonych, zamkniętych przestrzeniach lub w trakcie bliskich kontaktów.

Najczęstsze objawy koronawirusa to: wysoka gorączka (powyżej 38 stopni), kaszel, duszności, problemy z oddychaniem, bóle mięśni, zmęczenie. Eksperci wskazują, że zakażeniu koronawirusem towarzyszy też często utrata węchu i smaku.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy