Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce. Popołudniowy raport resortu zdrowia

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 193 nowych, potwierdzonych przypadkach zakażenia koronawirusem. Zmarło 11 osób. W poniedziałek 25 maja łączna liczba zgonów z powodu COVID-19 w Polsce przekroczyła tysiąc i wynosi obecnie 1007.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 69 osób z woj. śląskiego, 66 osób z woj. mazowieckiego, 22 osób z woj. dolnośląskiego, 15 osób z woj. łódzkiego, sześciu osób z woj. świętokrzyskiego, czterech osób z woj. lubuskiego, czterech osób z woj. pomorskiego, dwóch osób z woj. podlaskiego, dwóch osób z woj. lubelskiego, jednej osoby z woj. kujawsko-pomorskiego, jednej osoby z woj. wielkopolskiego i jednej osoby z woj. opolskiego.

Ministerstwo poinformowało także o kolejnych zmarłych 11 osobach. Są to: 66-letni mężczyzna w Bydgoszczy, 85-letni mężczyzna i 92-letnia kobieta w Bolesławcu, 91-letnia kobieta, 85-letnia kobieta, 61-letni mężczyzna, 99-letnia kobieta i 81-letnia kobieta w Warszawie, 87-letni mężczyzna w Siedlcach, 65-letni mężczyzna w Gliwicach oraz 94-letnia kobieta w Poznaniu.

"Większość osób miała choroby współistniejące" - podano w komunikacie. 

Reklama

W sumie w poniedziałek 25 maja w kraju odnotowano 341 zakażeń i 11 zgonów z powodu COVID-19. W województwie śląskim, gdzie do tej pory potwierdzono najwięcej zakażeń, tylko dziś odnotowano kolejne 158 przypadków.

Łącznie w Polsce potwierdzono dotychczas 21 631 przypadków koronawirusa, zmarło 1007 osób, a 9276 wyleczono. Liczba przypadków aktywnych wynosi 11 348.

Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

66
1
91
149
7
20
95
2
30
54
1
36
61
3
242
4
42
1
29
24
79
13
59
101
2
Ładowanie...

Objawy zakażenia koronawirusem

O pierwszym przypadku koronawirusa w Polsce poinformowano 4 marca.

SARS-Cov-2 jest nowym szczepem koronawirusa, który wywołuje zespół ostrej niewydolności oddechowej i prowadzi do ciężkiego zapalenia płuc.

Wirus bardzo łatwo przenosi się między ludźmi drogą kropelkową, na przykład podczas kichania albo kaszlu.

Jedna osoba jest w stanie w błyskawicznym tempie zakazić się od drugiej, zwłaszcza w zatłoczonych, zamkniętych przestrzeniach lub w trakcie bliskich kontaktów.

Najczęstsze objawy koronawirusa to: wysoka gorączka (powyżej 38 stopni), kaszel, duszności, problemy z oddychaniem, bóle mięśni, zmęczenie. Eksperci wskazują, że zakażeniu koronawirusem towarzyszy też często utrata węchu i smaku.

Ładowanie...
Ładowanie...

Chcesz wiedzieć więcej na temat pandemii koronawirusa? Sprawdź statystyki:

Polska na tle świata

Sytuacja w poszczególnych krajach

Wskaźniki w przeliczeniu na milion mieszkańców

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy