Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce. Pierwszy przypadek śmiertelny

- Nie żyje pacjentka z Poznania zarażona koronawirusem - poinformował w czwartek w południe wiceprezydent Poznania Jędrzej Solarski. To pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa w Polsce.

W Poznaniu zmarła 57-letnia kobieta, u której stwierdzono koronawirusa. Była pierwszą osobą w Wielkopolsce, u której potwierdzono zakażenie SARS-Cov-2. 

Pacjentka przebywała na oddziale zakaźnym Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia. Miała objawy zapalenia płuc o bardzo ciężkim przebiegu klinicznym. Podłączona do respiratora była w stanie śpiączki farmakologicznej.

Zmarła kobieta w ostatnim czasie nie była za granicą i nie miała kontaktu z osobą, która miałaby podejrzenie lub rozpoznanie choroby COVID-19. Według wstępnych ustaleń, kilkanaście dni temu miała kontakt z osobą, która wróciła z Włoch.

Reklama

"Pierwsza ofiara śmiertelna koronawiursa to pacjentka, która była w stanie ciężkim i miała współistniejące choroby, które wymagały przyjmowania leków obniżających odporność" - poinformował na konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Prezydent: Przekazuję wyrazy współczucia

"Dotarły do mnie tragiczne wieści z Poznania. Przed momentem rozmawiałem z panem ministrem zdrowia. Stało się to, czego - niestety - obawialiśmy się w ciągu ostatnich dni. Mamy pierwszą osobę, która zmarła na skutek zachorowania na koronawirusa. Przekazuję wyrazy współczucia dla najbliższych" - powiedział w czwartek prezydent Andrzej Duda.

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem.

O pierwszym polskim przypadku pacjenta zarażonego koronawirusem poinformowano 4 marca. Dotychczas w Polsce potwierdzono 49 przypadków choroby COVID-19.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy