Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce. Osiem nowych przypadków. Szczegóły

W Polsce odnotowano osiem nowych przypadków zakażenia koronawirusem - podał resort zdrowia w środę rano. Kim są ci pacjenci?

W środę odnotowano cztery nowe przypadki zarażenia koronawirusem na Warmii i Mazurach; trzy przypadki to osoby z jednostki wojskowej w Elblągu - podał rzecznik wojewody warmińsko-mazurskiego Krzysztof Guzek.

Spośród czterech nowych pacjentów z Warmii i Mazur jeden mężczyzna trafił do szpitala zakaźnego w Ostródzie, a trzy osoby z jednostki wojskowej w Elblągu: dwóch mężczyzn i jedna kobieta trafią do 7. Szpitala Marynarki Wojennej w Gdańsku. 

"Stan wszystkich jest dobry" - wskazał rzecznik wojewody.

Nowy przypadek na Podkarpaciu

Na Podkarpaciu zanotowano kolejny, 12. przypadek zarażenia wirusem SARS-CoV-2. To młody mężczyzna z powiatu stalowowolskiego, hospitalizowany w szpitalu w Mielcu - poinformowała rzeczniczka wojewody podkarpackiego Małgorzata Waksmundzka-Szarek.

Reklama

Jak dodała, obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 3745 osób, a w kwarantannie 2013 osób. "Aktualnie hospitalizowanych jest 49 osób" - podkreśliła rzeczniczka.

Świętokrzyskie: Pacjentka w sile wieku

Ministerstwo potwierdziło także czwarty przypadek zarażenia koronawirusem w województwie świętokrzyskim. W regonie hospitalizowane obecnie są 34 osoby, a ponad 1650 jest poddanych kwarantannie i nadzorowi epidemiologicznemu.

"Pacjentka jest w sile wieku. Była poddana kwarantannie. Jej stan jest dobry, a decyzję co do tego, czy pozostanie w izolacji czy będzie hospitalizowana, podejmie lekarz" - poinformowała Ewa Łukomska, rzecznik prasowy wojewody świętokrzyskiego.

Już 26 chorych na Śląsku

Do 26 wzrosła w środę rano liczba osób, u których w woj. śląskim wykryto zakażanie koronawirusem. Informację o kolejnych potwierdzonych przypadkach przekazała rzeczniczka wojewody śląskiego. Pacjenci są w dobrym stanie; jeden z nich może leczyć się w warunkach domowych.

Jeden z pacjentów, u których w ostatnim czasie potwierdzono zakażenie, leczony jest na oddziale zakaźnym szpitala w Częstochowie.

"To starszy mężczyzna, który prawdopodobnie zaraził się od osoby z najbliższego otoczenia. Jego stan jest dobry" - poinformowała rzeczniczka wojewody Alina Kucharzewska.

Drugi chory to mieszkaniec powiatu cieszyńskiego, również w starszym wieku. Także on miał kontakt z zarażoną koronawirusem osobą ze swojego otoczenia. "Mężczyzna przebywa w izolacji domowej; zdaniem lekarzy, jego stan nie wymaga hospitalizacji" - powiedziała rzeczniczka.

Jak zapewniła, służby sanitarne docierają obecnie do wszystkich, z którymi zarażeni mężczyźni mieli kontakt.

W woj. śląskim potwierdzono dotąd łącznie 26 przypadków zakażenia. Pacjenci przebywają w szpitalach w Raciborzu, Cieszynie, Zawierciu, Chorzowie, Częstochowie i Tychach, oraz - za zgodą lekarzy i sanepidu - w domach. "Obecnie wszyscy pacjenci czują się dobrze" - poinformowała Alina Kucharzewska.

Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

66
1
91
149
7
20
95
2
30
54
1
36
61
3
242
4
42
1
29
24
79
13
59
101
2

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy