Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce. Ognisko w szpitalu psychiatrycznym w Choroszczy

Ognisko koronawirusa wykryto w szpitalu psychiatrycznym w Choroszczy koło Białegostoku (woj. podlaskie). Szpital poinformował w środę (16 września), że zakażonych jest 12 pracowników i 10 pacjentów. Zamknięto jeden oddział ogólnopsychiatryczny Kliniki Psychiatrii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.

- Na oddział nowi pacjenci nie będą przyjmowani do czasu wygaszenia ogniska epidemicznego, dwoje pacjentów przeniesiono na oddział zakaźny - poinformowała dyrektor szpitala Ewa Zgiet. Dodała, że przebywający w szpitalu pacjenci są bezpieczni.

"Wprowadzony jest wzmożony reżim sanitarny, pracownicy i pacjenci wyposażeni są w środki ochrony indywidualnej. Na bieżąco prowadzone jest ozonowanie pomieszczeń oddziału" - podał szpital. Cały czas pobierane są wymazy do badań pod kątem koronawirusa. W środę wykonano ponad 200 takich badań.

Zastępca dyrektora Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białymstoku Urszula Połowianiuk poinformowała, że sanepid czeka na informację ze szpitala w Choroszczy na temat podjętych przez tę placówkę działań. Nie podano, ile osób jest skierowanych na kwarantannę.

Reklama

Szpital psychiatryczny w Choroszczy podlega samorządowi województwa podlaskiego. Jest jednym z największych szpitali psychiatrycznych w kraju.

Sytuacja w regionie

Podlaski Urząd Wojewódzki w Białymstoku w informacji o kolejnych zachorowaniach na COVID-19 w regionie podał w środę, że koronawirusa wykryto u 27 osób. W komunikacie jest mowa o dziewięciu osobach z tej grupy, które są hospitalizowane właśnie w szpitalu w Choroszczy.

Sanepid poinformował także, że koronawirusa wykryto u trzeciej osoby z personelu Białostockiego Centrum Onkologii. Zakażenie potwierdzono u radiologa. Szpital pracuje normalnie.

Łącznie dotąd w Podlaskiem koronawirusa potwierdzono u 1509 osób, wyzdrowiało 1129 osób.

Koronawirus w Polsce

Zakażenia i zgony. Dane dzienne

10
3
15
2
13
7
6
1
23
6
6
24
3
5
5
22
1
40
3
15
3
5
1
5
2
12
5
13
4
19
1

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne