Reklama

Reklama

Koronawirus w Polsce: Obowiązkowe maseczki w miejscach publicznych

Od przyszłego czwartku - 16 kwietnia 2020 - wprowadzamy obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej - poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski.

Jak wytłumaczył szef resortu zdrowia, mamy w Polsce coraz więcej zakażonych, a wielu nosicieli koronawirusa nie ma żadnych objawów choroby. Maseczki są po to, by tacy chorzy nie zarażali.

Reklama

Szumowski podkreślił, że do zasłaniania ust i nosa nie trzeba wykorzystywać specjalistycznych maseczek. - Wystarczy kawałek materiału, może być to też chustka albo szalik - powiedział.

A co jeśli ktoś nie zastosuje się do obostrzeń? Jakie grożą za to kary? - Konkretne regulacje będą przedstawione po świętach - zapowiedział minister zdrowia.

Szumowski poprosił też, by zbliżające się święta Wielkiej Nocy spędzić w domach. - Gdyby nie restrykcje, mielibyśmy w Polsce sytuację jak we Włoszech i Hiszpanii - zauważył.

- Chciałby złożyć państwu życzenia spokojnych świąt, pomimo wszystko zdrowych, pomimo pandemii, pomimo sytuacji wyjątkowej, pokoju i wytrzymałości na te nadchodzące święta i nadziei, bo to są święta nadziei - dodał Szumowski.

Zobacz też:

Zapadła decyzja w sprawie matur i egzaminów ósmoklasisty 2020

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje